Detoksla Arinin0

#1
Vücudunuzu detoksla arındırın
Son zamanlarda hepimizin sıkça duymaya başladığı bir kelime "Detoks". Detoks nedir ve neden detoksa ihtiyacımız var? Detoks yapan bir kişide ne gibi değişiklikler olur?
Detoks; sindirimi hafifleterekDetoksla Arinin0 vücudumuzun ağır yiyecekleri sindirmeye harcadığı enerjiyiDetoksla Arinin0 toksinlerin atılımıDetoksla Arinin0 hücrelerin kendini tamir etmesi ve gençleştirmesine kanalize etmektir.
Sindirim işlemi için vücudumuzun yaptığı milyonlarca iş içinde fazla enerji harcadığı 2. aktivitedir denir. Çok fazla yemek yediğimiz bir sofradan kalktığımızda "üzerime ağırlık çöktü" dememiz aslında vücudumuzun fazla yemek yediğimizde ne kadar zor bir yük altına girdiğinin göstergesidir.

Detoks esnasında ise vücudumuza katı hiç bir yiyecek almayarakDetoksla Arinin0 sindirim yapmak yerineDetoksla Arinin0 enerjimizin tümünü vücudun tamiriDetoksla Arinin0 tazelenmesi ve temizlenmesi için kullanırız. Bu annemizin bize hastalandığımızda ağır yemeklerDetoksla Arinin0 baklavalar börekler yedirmeyip sadece hafif bir çorba ve bol sıvı vermesineDetoksla Arinin0 hastalandığımızda vücudun zihne "iştahsızlık" diye bir sinyal yollayıp sindirim yerine bizi tamir etmekle uğraşmasınaDetoksla Arinin0 evcil hayvanların bile hastalandıklarında mama yemeyi reddedip çim çiğneyip su içmelerine benzer.
Arabamızı bozulmasın ve daha uzun süre güzel bir şekilde çalışsın diye periodik olarak kilometre bakımlarına gönderiyoruz. Öte yandan bir miktar daha para verdiğimizde yenisi ile değiştirebiliyoruz. Halbuki yeni bir beden satın almamızın imkanı yok. Ancak ona en iyi şekilde bakarak daha uzun süre sağlıklı yaşayabiliriz.

Unutmamamız gereken diğer bir şey de eğer hasta değilsekDetoksla Arinin0 bunun tamamen sağlıklıyız anlamına gelmediği. Bir çizgi çizip bir ucuna mükemmel sağlığı diğer ucuna da ölümü koyduğumuzdaDetoksla Arinin0 hastalıklar bu çizginin ölüme yakın olan tarafındaDetoksla Arinin0 ufacık bir yerde. O noktaya geldiğimizde ise hepimiz ne yapacağımızı biliyoruz; doktorlara başvurup ilaç kullanmaya başlamaDetoksla Arinin0 tedavi görmekDetoksla Arinin0 ameliyat olmak ve belki hayatımızın sonuna kadar her gün en az bir ilaç alarak hep o çizginin içinde kalmak dışında seçeneğimiz yok. Halbuki asıl önemli olan hastalanmadan sağlık kalitemizi geliştiripDetoksla Arinin0 mümkün olduğunca çizginin hastalık tarafına geçmemek. Hastalandığımızda sağlığımızın değerini hatırlamakDetoksla Arinin0 çoğu zaman artık çok geç olabilir.

52 senelik bir haftada kendimizin seçtiği 1 haftayıDetoksla Arinin0 bedenimizin periodik bakımınaDetoksla Arinin0 arınmaya ve dinlenmeye ayırmamızDetoksla Arinin0 kendimizi bedensel olduğu kadar zihinsel ve ruhsal bir arınmaya almamızDetoksla Arinin0 bir nevi inzivaya çekilmemize genel olarak "Detoks" olarak adlandırabiliriz.

Detoks haftasını tamamlamış bir kişi öncelikle kendini daha enerjik ve sağlıklı hisseder. Zaten enerji eşittir sağlık diyebiliriz. Hasta olduğumuzda yataktan kalkmak istemeyizDetoksla Arinin0 kolumuzu bile zor kıpırdatırız öte yandan sağlıklı bir çocuğu bazen gözlerimizle bile takip edemeyiz. Enerji seviyemiz bizim sağlığımızın en basit göstergesidir.

Bu enerjiye ek olarak tüm vücutta bir haftada bile gözle görülür değişikliler olur; saçlarımızDetoksla Arinin0 cildimiz parlarDetoksla Arinin0 gözlerimizin akı bile daha beyaz olur. Fazla kilolarDetoksla Arinin0 vücudun toksinlerden arınması ile atılmaya başlanır. ŞişliklerDetoksla Arinin0 ödemler iner. Beden ve zihin hafifler ve rahatlar.

"Sabah yataktan zor kalkıyorumDetoksla Arinin0 öğleden sonra bir kahve içmeden güne devam edemiyorumDetoksla Arinin0 eskiden yaptığım sporları yapamaz oldumDetoksla Arinin0 bir iki kilo bile vermek ne kadar dikkat etsem de çok zorDetoksla Arinin0 kendimi devamlı yorgunDetoksla Arinin0 halsiz hissediyorum" diyenlerDetoksla Arinin0 sadece bir haftada vücutlarını basit bir sıvı beslenme programı ile nasıl yenilendiğini gördüklerinde çok etkilenirler. O zaman da beslenmenin ve günlük alışkanlıklarımızın kendilerini olumlu veya olumsuz ne kadar etkilediğinin farkındalığında hayat stili değişikliği kararları da verirler.

Bu farkındalık sadece bir haftalık "Detoks" dediğimiz basit bir süreç ile başlar. Tabii tüm bunları vücudumuzda yaşamak için en önemli adım önce tecrübe etmek. Ünlü düşünürün dediği gibi "Ne duyarsan duyDetoksla Arinin0 sana ben bile söylemiş olsamDetoksla Arinin0 önce kendinde dene ve doğrunu öyle bul."Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 00:06 .