Sponsorlu Bağlantılar:
  İnsan beyni 50'ye kadar gelişiyor
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Lahana Çorbası Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 17-12-2010, 14:36 #1

.Suиsнiиє.

- Hope.

İnsan beyni 50'ye kadar gelişiyor

Yapılan yeni araştırmalar, beynin 40'lı yaşların sonuna kadar gelişmeye devam ettiğini gösterdi

Bilim adamları, beynin fiziksel gelişimini çocukluğun ilk dönemlerinde tamamladığını düşünüyordu ancak yeni yapılan araştırma, beynin orta yaşlarda da gelişmeye devam ettiğini ortaya koydu.

Daily Telegraph’taki habere göre, yapılan beyin taramalarında, alnın arkasındaki prefrontal korteksin 30’lu ve 40’lı yaşlarda da şekil değiştirmeye devam ettiği belirlendi.
Bulgunun önemli olduğu, çünkü prefrontal korteksin insanı insan yapan önemli bir beyin bölgesi olduğunun düşünüldüğü belirtildi. Söz konusu bölgenin karar alma, toplumsal iletişim ve diğer pek çok kişilik özelliğini belirlediği düşünülüyor.
Universty College London’dan Prof. Sarah-Jayne Blakemore, yeni bulguyu İngiliz Nöroloji Sempozyumunda sundu.
Blakemore, bundan 10 yıl önce insan beyninin gelişmesinin çocuklukta tamamlandığının düşünüldüğünü belirterek, "Ancak beyin taramalarında, bunun doğru olmadığını ve beynin on yıllarca daha gelişmeye devam ettiğini gördük" dedi.
Prof. Blakemore, beynin ergenliğin sonlarına doğru yeniden düzenlendiğini ve 30’larla 40’larda gelişmeye devam etiğini söyledi.

Görüntüleme:267, Cevaplar:0

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçeneklerİnsan beyni 50'ye kadar gelişiyor Konusuna Benzer Konular

İNSAN BEYNİ ALGILAMA POTANSİYELİ


( RESİMLER TAM BOYUT GÖZÜKMEDİĞİNDEN DOLAYI BAZILARINI EKLEYEMEDİM. )

İnsan beyni küçülüyor


Bilim adamları, özellikle beynin hızla değişmeye devam ettiğini açıkladı. Genler üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda, halen yüzlerce genin...

İnsan Beyni Bu DVD'ye Sığacak


10 bin GB'lık 'ultra DVD' geliştirildi. Bilimadamları nano teknoloji sayesinde 2 bin film depolayabilen 10 bin GB (10 terabayt)'lık kapasiteye...

Vista SP1: % 50'ye kadar daha hızlı?


Tam sürümünün çıkmasına ramak kala Microsoft yetkilisi SP1 hakkında bazı bilgiler paylaştı... Nihai sürüme çok bir süre kalmışken Microsoft...
Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 19:45 .