Sponsorlu Bağlantılar:
  Gülümsemekten çekinmeyin
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Lahana Çorbası Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 14-12-2016, 10:56 #1

efsunkar

Sarhoş eder,tenin meyhane

Gülümsemekten çekinmeyinSiz de gülümserken eli ile ağzını kapatanlardan mısınız? O halde bu haber sizin için...

Diş Hekimi Pertev Kökdemir, “Kusursuz bir gülümseme kendinize olan güveninizi artırıp iyi hissetmenizi sağlarken, eğri ve sararmış dişler tam tersi bir etki gösterebilir. Gülerken ellerinizle dişlerinizi kapatıyorsanız, gülüşünüze yeterince güvenmiyorsunuz demektir” dedi.

Özgüvenli bir gülümsemenin hayatımızda ne kadar önemli olduğunu dile getiren Diş Hekimi Pertev Kökdemir, “Sararmış, yanlış hizalanmış, bakımsız ve çürük dişlere sahip insanlar gülümsemeyi önleme eğilimindedir. Diş eti hastalığına ve ağız kokusuna maruz kalan insanlar ise konuşmaktan bile kaçınır. Bu insanların konuşmalarında nasıl utangaç olduklarını elleriyle ağızlarını kapatmalarından veya size fazla yaklaşmamalarından fark edebilirsiniz. Bu davranışın başkaları tarafından fark edilmesi ise, kişinin kendine olan güvenine gerçekten zarar verebilir. Özellikle çocuklar bu tarz sorunları küçük yaşlarda yaşadıklarında gülümsemekten utanarak büyüyor ve bu onlarda yetişkinliklerinde de alışkanlık haline geliyor. Oysa toplumda gülümsemek, insanlara açık ve samimi olduğunuzu hissettirir; size yaklaşılabilir olduğunu gösterir. Öte yandan harika bir gülümseme, kendinize olan güvenin artmasına ve sosyal deneyimlerinizin geliştirilmesine yardımcı olabilir” şeklinde konuştu.


Özgüvenli bir gülümseme hayatınızı nasıl etkiler

Ruh halinizi düzeltir: Bu, gülümserken kullandığınız kasları hareket ettirmeye yönelik fizyolojik bir durumdur. Gülümsediğinizde beyninize endorfin salgılanır ve bu, iyi hissetmeye başlamanın zamanının geldiğini söyler.

Başkalarını mutlu edersiniz: Gülümseme bulaşıcıdır. Siz gülümsedikçe, karşınızdaki insanlar da size gülümseyeceklerdir. Gerçek bir gülümseme karşılığında gerçek bir gülümseme bulacaktır. Sahte bir gülümseme ise yalnızca sahte bir gülümseme bulacaktır. Ancak ilk etapta gülümseyecek bir özgüvene sahip değilseniz, muhtemelen bu tür bir yanıt bile göremeyeceksiniz.

Gülümseyenler daha genç görünür: Yapılan çalışmalar, gülümseyen bir yüzün aslında olduğundan daha genç göründüğünü gösteriyor. Yaşlandıkça hem insanlara hem de aynalara daha çok gülümseyin.

Daha iyi ilişkiler kurmanızı sağlar: Basit bir gülümseme çatışmayı azaltabilir, karşınızdakileri daha rahat ve konuşmaya açık hissettirir.

Ulaşılabilir olursunuz: Gülüyorsanız; daha fazla kişi sizinle konuşmak isteyecektir ve konuşurken daha az insan sizden utanacaktır.


Gülümsemekten korkmayın

Diş Hekimi Pertev Kökdemir, “Parlak, beyaz, özgüvenli bir gülümseme ağız sağlığınıza önem verdiğinizi de gösterir. Ağız sağlığınız hakkında kimsenin diş hekiminizden daha fazla bilgisi yoktur. Amacınız dişlerinizi daha beyaz hale getirerek gülümsemenizi iyileştirmekse; diş hekiminiz sizin için en iyi tedavi seçeneklerini seçmenize yardımcı olabilir. Dişlerinizi günde iki kez fırçalamayı ve dişler arasındaki artıklar için günde bir kez diş ipi kullanmayı unutmayın. Bu, ömür boyu güzel gülümsemenize yardımcı olacaktır. Gülümsemekten korkmak zorunda değilsiniz! Başkalarına gülümseyerek başlayabilir ve jesti onların da size yaptıklarını görebilirsiniz. Bu küçük davranış, hayatınızda büyük bir fark yaratabilir” açıklamasında bulundu.

Görüntüleme:84, Cevaplar:0

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
SeçeneklerGülümsemekten çekinmeyin Konusuna Benzer Konular

Renkleri Kullanmaktan Çekinmeyin!


Renkleri Kullanmaktan Çekinmeyin! Makyajda renkleri denemekten korkmayın. Mavi gözlere gri, leylak ve pembe tonlar yakışır. Kahverenginin...

Renkleri Kullanmaktan Çekinmeyin


Makyajda renkleri denemekten korkmayın. Mavi gözlere gri leylak ve pembe tonlar yakışır. Kahverenginin tonları da mavi gözleri vurgular. Koyu...

Renkleri Kullanmaktan Çekinmeyin!


Gözlerinizin güzelliği, tüm yüzünüze yansır. İyi yapılan göz makyajı, herkesin gözüne güzel görünür. Makyajda renkleri denemekten...

çekinmeyin itiraf edin


ya ben küçüktüm annem çalışyodu bana teyzem bakıyodu beni sinir etmişti o zamn bende sırf o korksun diye gidip gardoba girmiştim gizlice sonra kapağı...

Çekinmeyin gençler!


BKM oyuncuları Oğuzhan Koç ile Zeynep Koçak gazetecileri görünce panikledi. 24 Ağustos 2009 / BKM Mutfak oyuncuları Oğuzhan Koç ile Zeynep Koçak,...
Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 13:15 .