Bilinçaltını Programlama İpuçları 4 Yöntem

#1
Bilinçaltı; zihnimizin en bilinmez sorularından biri. Bilinçaltı için pek çok şey söylenebilir. Ama en önemli şey bilinçaltının hayatımızı nasıl etkilediğidir. Bilinçaltı bizim bilinçsiz beyin yapımızdır. Kısaca oraya tam bir erişimimiz yoktur. O bölüme yetki ve etkimiz sınırlıdır. Fakat yine de bilinçaltına bu 4 yöntem ile düşünce aşılayabilirsiniz.


İmajinasyon çalışmaları : Bir düşünceyi zihne (bilinçaltına) sokmanın en kolay yolu onu sürekli hayal etmek ve yaşanmış gibi canlandırmaktır. Bilinçaltının bir özelliği de gerçek ile hayal arasında bir ayrım yapmamasıdır. Hayal ettiğiniz düşünceleri bilinçaltınız gerçek olarak kabul etmektedir.

Olumlama çalışmaları : Her gün belirli saatlerde tekrar edilen pozitif cümlelere olumlama diyoruz. Bu cümleleri internetten bulabileceğiniz gibi şimdi ki zaman dilimini kullanın ve cümleler olumlu olacak şekilde, kendinizde üretebilirsiniz. "Şu anda huzur içindeyim. Her şey yoluna giriyor" gibi mesela.

Self-Hipnoz : Kendi kendinizi telkin edebilirsiniz. Sakince bir yere uzanın ve bir süre nefesinize odaklanın. Zihninizde sürekli "rahatlıyorum ve sakinleşiyorum" kelimelerini söyleyin. Beden ve zihin tamamen rahatladığında bilinçaltına girmesini istediğiniz cümleyi iletin mesela "Ben sigarayı bıraktım, Ciğerlerime temiz ve iyi hava doluyor" gibi telkin cümleleri iletebilirsiniz. Unutmayın, uyumadan önce ki an zaten hipnoz durumundaki hal gibidir. Onun için uyumadan önce istediklerinizi bilinçaltınıza iletin.

Farkındalık : Tüm yapmanız gereken şimdiye ve çevrenize odaklanmak. Eğer doğru şekilde şimdiye odaklanırsan çok garip hissedeceksin. Çünkü gerçek şudur. İnsanlar düşüncelerin içinde yaşarlar. Şimdiye odakladığınızda geçmiş üzüntüler ve gelecek kaygılar yok olur. Farkındalık devreye girdiğinde bilinçaltını fark edeceksiniz. Onun hayatınızdaki izlerini görmeye başlayacaksınız. Farkındalığınızı arttırın. Bu bilinçaltına girmenizi sağlayacaktır. Fikirlerinizi şimdi ki zamanı kullanarak bilinçaltına ulaştırabileceksiniz.

İlginizi Çekebilir
 • PROGRAMLAMA Özellikleri...
  Bilgisayarın ilk bulunduğu yıllarda, program komutları makine dilinde kodlanarak amaç programlar yazıl...

 • PHP ve MySQL ile Web Programlama...
  PHP bir web programlama dili ve MySQL'de bir SQL veritabanı olduğu halde çoğunlukla isimleri birlikte anı...

 • Programlama Dilleri...
  Bu bölümde programlama dillerinin kullanıldıkları alanları ve özelliklerini inceleyeceğiz. Programlama...

 • c#(programlama)...
  c# console ekranında dizi kullanmadan sayısal loto nasıl yapılır bileniniz var mı ? çok fazla uğraşt...

 • !-! Programlama Kaynakları !-!...
  Programlamaya başlayanlar veya kendini geliştirmek isteyenlere aradıkları kaynaklar;; http :// rapidsha...

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 21:50 .