Her zaman pozitif düşünebilmek için 4 altın kural

#1
Uzman Psikolog Yard. Doç. Dr. Davut İbrahimoğlu, her zaman pozitif düşünebilmek için yapılması gerekenleri anlattı.

Daha önce pozitif düşünmenin bağışıklık sistemimizi güçlendirdiğinden, mutluluk hormonu salgılattığından ve hayatımızı olumlu etkilediğinden bahsetmiştik. Şimdi ise her zaman pozitif düşünmeyi nasıl başarabileceğimizi, bunun için neler yapabileceğimizi sizlerle paylaşacağız.

Uzman Psikolog Yard. Doç. Dr. Davut İbrahimoğlu, her zaman pozitif düşünebilmek için yapılması gerekenleri şöyle anlattı:

"Pozitif düşünceyi pekiştiren unsurlardan bir tanesi mizah duygusudur. Bilimsel araştırmaların hepsi diyor ki, tebessüm, hem pozitif düşünceyi pekiştirir hem de bağışıklığı güçlendirir.

Diğer bir unsur cesarettir. Korku her zaman bizim pozitif düşüncemizi baltalamıştır. Yavuz Sultan Selim diyor ki, cesaret insanı başarıya, kararsızlık tehlikeye, korku ölüme götürüyor.

Başka bir unsur anı yaşamaktır. Çünkü anı yaşamaya başladığında geçmişe ve geleceğe dur diyorsun.

Diğer unsur, affetmektir. Harvard Üniversitesi'nin bir araştırması affetmeyen insanların %40 daha fazla kalp ve damar hastalığına, uyku bozukluğuna ve şeker hastalığına yakalandığını gösteriyor. Biz nefret duygusunu taşıdığımız müddetçe anda yaşamıyoruz. Anda yaşamayan insanlar da hiçbir zaman pozitif düşünemez."

İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 03:58 .