Fatmagül'ün Suçu Ne?
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 27-04-2010, 17:15 #1

LêyLetüL Arus

Hayali Prenses

Fatmagül'ün Suçu Ne?Fatmagül'ün Suçu Ne?

Fatmagül genç bir köylü kızıdır. Bir gün ona 3′ü zengin çocuğu olmak üzere 4 adam tecavüz ederler. Kızın deli bir abisi dışında kimsesi yoktur. Ama devlet onu korumak için failleri yakalayıp hapse atar.
Zengin cocukların aileleri tek çözümü fakir çocuğu kandırmakta bulurlar. Bir sene evli kalsın, hemen boşatacaklardır ikisini, söz verirler. Fatmagül o sırada hamile değildir, Türk kanunlarına birisi onunla evlenirse dava düşecektir.

Felaket bir dramdır bu. Gencecik kız sevmediği bir tecavüzcü ile evlendirilir. Üstelik adam bundan oturu inanılmaz pişmandır. Zengin çocuklar kendi şehirlerine dönmüş, o bu herkesin yattığı kızla bir evde üstelik evli olarak kalmıştır. Başından atmaya çalışır kızı, ama atamaz. Bu onu daha da hırslandırır. İçer, döver kızı. Her şeyin sorumlusu olarak bu kızı görür.
Sarhoş bir gecesinde yine kızla birlikte olur. Kiz sevmiştir onu, kabul eder. Ama ne zaman ki hamile kalır kız, adam sinirlenir. Bu sefer hastanelik edene kadar döver, kızın karnına attığı tekmeler doğmamış bebeğini öldürür. Fakat kız onu ele vermez hastanede, düştüm der ısrarla. Bu olay aklını başına getirir adamın. Sonuçta tecavüz etmiş olan onlardır. .

Fatmagül'ün Suçu Ne?


Ellerinden kayıp giden hayatlarını, başkalarının çizdiği yolda sürüklemek zorunda kalan iki gencin hikayesi..
Fatmagül bir sahil kasabasında, fazla saf ağabeyi Rahmi ve onunla mecburen evlenmek zorunda kalan yengesi Mukaddes’le birlikte yaşıyor..
Askerden yeni dönen nişanlısı Mustafa ile evlenmek için gün saymakta..
Çocukluk aşkı Mustafa.. Mustafa arkadaşlarıyla oynarken Fatmagül, onun kaçan misketlerini toplamış, kukalarını o dizmiş, annesi pantolonunu yırttığını görmesin diye eve gitmeden o dikmiş pantolonunu küçük elleriyle..
Fatmagül çocukluğunda da sessizmiş, herkes alışkın onun suskunluğuna..
Mustafa ona dokunmaya kıyamıyor, birlikte oturacakları, çocuklarını büyütecekleri evi kendi elleriyle yapıyor… Bugüne kadar kendine ait hiçbir şeyi olmayan Fatmagül, Mustafa’ya yardım ederken sabırla kendine ait bir hayata hazırlanıyor..

Kerim de yakın kasabalı.. Babası o daha çok küçükken bir başka kadın için annesini terk etmiş.. Durumu kabullenemeyen annesinin intiharıyla yapayalnız kalmış. Yörenin şifacısı Ebe Nine’nin sahip çıktığı Kerim onu hem anne hem abla bilmiş. Ebe Nine’ye sadece adı miras kalmamış annesinden.. Annesinin mübadele yıllarında sahip olduğu, şimdi sit alanı olan deniz kenarında geniş bir arazinin sahibi.. Beldenin zenginlerinden Reşat Yaşaran’ın gözü Ebe Nine’nin arazisinde.. İstanbul’da kardeşi Rıfat’la ortak büyük bir müteahhitlik şirketinin sahibi olan Reşat Yaşaran, türlü oyunlarla kasabalının değerli arazilerini ele geçirmiş, bir tek Ebe Nine’ye diş geçirememiş..
Kerim bir demir atölyesinde çalışıyor..Balıkçılıktan denizden anlıyor. Yazları, çocukken aralarında sınıf farkı olmayan ama büyüdükçe mesafelerin dile gelmese de hissedildiği ilk okul arkadaşları Selim, Erdoğan ve Vural’ın yollarını gözlüyor.. Selim, Reşat Yaşaran’ın oğlu, Erdoğan onun kuzeni. Vural beldenin tapu kadastro müdürünün oğlu.. Kerim’in kasabanın sınırları içinde kalan hayatı her yaz onların tatil için birkaç haftalığına gelmeleriyle renkleniyor..

Bu yaz renkler, Fatmagül’ün üzerine çöken dört gölgeyle birlikte kararır..
Selim’in, babasının baskısıyla nişanlandığı gece, sabaha kadar içen dört arkadaşın yolu, nişanlısını denize uğurlamak için evden çıkan Fatmagül’le kesişir..
Kuytu kayalıklarda, şakayla başlayan kovalamaca, ömür boyu peşlerinden gelecek bir utancın kaynağı olacaktır.

Mustafa dokunmaya kıyamadığı nişanlısının ‘lekelenmesiyle’ bütün geçmiş ve geleceğini ateşe verir. Kendi elleriyle yaptığı evi yakar..
Oğlu ve yeğeninin karıştığı olay ortaya çıkmasın diye kolları sıvayan Reşat Yaşaran, karısının kardeşi Münir’in çabalarıyla, Fatmagül’ün yengesini satın alır..
Kerim Yaşaranların baskılarına ve büyük utancına yenik düşer ve Fatmagül’le evlenmeye mecbur olur.

Sadece bedenine değil hayatına da tecavüz edilmiştir Fatmagül’ün.. Fatmagül Kerime mahkum edilir..
Nefretle başlarlar, başkalarının onlara sundukları yeni hayatlarına..

İntikam almak isteyen Mustafa’nın soğuk nefesini her an enselerinde hissederek aynı evin içinde birbirlerine düşman, hayata tutunmaya çalışırken, hayatlarını hiç bitmeyecek bir kabusa çeviren o sabahın izleri, filizlenmeye başlayan aşkın önünde en büyük engeldir.
Benzer Konular

.Saye. Bunu beğendi.

Görüntüleme:39796, Cevaplar:600

İlginizi Çekebilir >
Alt 30-08-2010, 15:03 #2

''İśτİŚηα•

Forum Heveslisi

Fatmagül'ün Suçu Ne Dizisinde Tecavüz Sahnesi.
Ay Yapım tarafından Kanal D'ye çekilen Fatmagül'ün Suçu Ne adlı dizinin tanıtımları internette en çok izlenen videolar arasındaki yerini aldı. Ekip, bu hafta tecavüz sahnesi çekimlerine başlayacak.


Fatmagül'ün Suçu Ne adlı dizide en önemli sahne olan tecavüz sahnesinin çekimleri bu hafta Çeşme'de yapılacak. Oyuncular bu sahne öncesi psikolog desteği de almışlardı. 1986 yılında Hülya Avşar ve Aytaç Arman'ın başrolünü paylaştığı aynı adlı filmde, tecavüz sahnesi müstehcen sahnelerle izleyenlere sunulmuştu. Dizide ise bu durum biraz daha yumuşatılacak. Dizi, televizyon ekranlarında yayınlanacağı için tecavüz gerçeğinin altını çizmek adına olayın psikolojik yönüne vurgu yapılacak.

Çeşme’de yapılacak çekimlerde basına görüntü sızmaması için de önlem alındı. Ekibin çok dikkatli davranacağı ve çekimlerin gizlilikle yapılacağı öğrenildi. Üç bölümü Çeşme’de, diğer bölümleri ise İstanbul’da çekilecek dizide, Beren Saat’in canlandırdığı Fatmagül, balıkçılık yapan nişanlısı Mustafa’yı uğurlamak için deniz kenarına gidiyor. Bir gün önce babasının baskısıyla nişanlanıp, sabaha kadar içen Selim (Engin Öztürk) ile Erdoğan (Kaan Taşaner), Vural (Buğra Gülsoy) ve Kerim (Engin Akyürek) isimli dört arkadaşın yolu deniz kenarında Fatmagül’le kesişiyor. 4 genç şaka olsun diye, kendilerinden kaçan Fatmagül’ü kovalarken işin rengi tamamen değişiyor ve ömür boyu peşlerini bırakmayacak talihsiz olay yaşanıyor.
.Saye. Bunu beğendi.

Alt 30-08-2010, 15:06 #3

Impossible.

Nothing lasts forever.


Şu kızı rahat bırakmıyoLar haa D:

Alt 30-08-2010, 17:03 #4

AliOzdemir

Forum Heveslisi


Hikayesi beni etkledi.Bu tür hikayeler beni üzdüğünden izlemeyecem bu diziyi. .Teşekkürler.

Alt 30-08-2010, 17:06 #5

amelie.

Deneyimli


Hep böyle roller bunu bulur zaten .

Alt 30-08-2010, 17:07 #6

-BERCESTE

Foruma Isınan Üye


Bu roller bunu değil,bu böyle rolleri buluyo (:

Alt 30-08-2010, 17:08 #7

|AreL|

Yasaklı Üye

dizinin adı ofsayt zaten
konudan ne beklenr

Alt 30-08-2010, 23:19 #8

nesrin63

....


ARTIK BAŞLASINNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN BERENSİZ TV ÇEKİLMİYOR.........ONU ÇOOOOOOOOOOOOOOOK ÖZLEDİM.CANIM BENİM O YAAAAAAAAAA.........

Alt 30-08-2010, 23:41 #9

minn0s

Acemi Üye


Tesekurler

Alt 03-09-2010, 04:37 #10

prigo

Yeni Üye

Fatmagül'ün Suçu Ne? [resimler]


Fatmagül'ün Suçu Ne? Fatmagül'ün Suçu Ne? Fatmagül'ün Suçu Ne? Fatmagül'ün Suçu Ne?
Fatmagül'ün Suçu Ne? Fatmagül'ün Suçu Ne? Fatmagül'ün Suçu Ne? Fatmagül'ün Suçu Ne?
Fatmagül'ün Suçu Ne?

Alt 03-09-2010, 15:57 #11

-şeker-

Aktif Üye


tşkler

Alt 03-09-2010, 15:58 #12

Mєlάиiά

Deneyimli


P. için Teşekrler.

Alt 03-09-2010, 16:14 #13

|AreL|

Yasaklı Üye

nasıl bi dzi adı ya


+fatmagül'ün suçu ne?
-eskiden bihter olması

Alt 03-09-2010, 21:47 #14

nesrin63

....


BAŞARILAR GÜZEL ÇOCUKLAR.........Fatmagül'ün Suçu Ne?

Alt 03-09-2010, 21:58 #15

amelie.

Deneyimli


Başarılar

Alt 03-09-2010, 22:01 #16

Impossible.

Nothing lasts forever.


FragmanLarı bıktırdı artık

Alt 03-09-2010, 22:03 #17

VaH-sHe

Aktif Üye


Simdiden kusasım geLen
Beren Saat Ve Enqin Akyürek'in bir araya qetiriLmesiyLe kocaman bir hata yapıLan İsminde Meymenet oLmayan dizi

Alt 04-09-2010, 11:27 #18

TatLıcDı

Bizden Biri


bence tatlı bi çift olmuşlar .D

Alt 05-09-2010, 00:31 #19

AşK MeLeqiM

Deneyimli


paylasım ıcın tesekkurler

Alt 10-09-2010, 18:57 #20

Külkedisi

Unconditional Love

Fatmagül'e tecavüz eden 4 genc


Fatmagül'ün Suçu Ne?


İşte "Fatmagül'ün Suçu Ne?" dizisinde Beren Saat'in oynadığı Fatmagül karakterine tecavüz eden dört genç...

KANAL D'nin yeni yayın döneminde ekrana getireceği iddialı dizilerden "Fatmagül'ün Suçu Ne?", 16 Eylül'de başlayacak. Dört adamın tecavüzüne uğrayan ve tecavüzcülerinden biriyle evlenmek zorunda bırakılan köylü kızı Fatmagül'ün hikâyesini anlatan dizide başrolü Beren Saat oynuyor. Ona tecavüz eden gençleri ise Engin Akyürek (Kerim), Engin Öztürk (Selim), Kaan Taşaner (Erdoğan) ve Buğra Gülsoy (Vural) canlandırıyor. Selim karakterinin babasının baskısıyla nişanlandığı gece içki içip sarhoş olan dört arkadaş, kayalıklarda Fatmagül'ü görüyor. Şakayla başlayan kovalamaca, büyük bir trajediye dönüşüyor.

Yolları yeniden kesişti
"Fatmagül'ün Suçu Ne?" dizisinde Fatmagül'ün evlenmek zorunda kaldığı tecavüz cüsü Kerim'i, adını "Yabancı Damat" ve "Bir Bulut Olsam" dizileriyle duyuran Engin Akyürek canlandırıyor. Beren Saat ve Engin Akyürek, altı yıl önce yayınlanan "Türkiye'nin Yıldızları" programında da birlikte yarışmıştı.
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 04:03 .