‘Babam Sağolsun!’

#1
ATV’den yepyeni bir komedi;

‘Babam Sağolsun!’
Çocuklar büyüdü… Peki ya sorunlar? “Babam Sağolsun” kalabalık bir ailede anne ve babanın her geçen gün karşısına çıkan yeni dertlerle mücadelesini anlatıyor.
Bu mücadele, en sıcak ve en eğlenceli diyaloglarla karşımıza geliyor.

Başrollerini Settar Tanrıöğen (Ali Usta) ve Melek Baykal’ın (Hayriye Hanım) paylaştıkları “Babam Sağolsun”, geleneksel aile yapımıza hoş bir pencereden baktırıyor.
Dizide herkes, herşey taban tabana zıt… İşte eğlence tam da burada başlıyor… Börekçi dükkanı olan Ali Usta’nın çocukları için ayrı ideali, çocukların ise babalarının bu idealine uymayan ayrı hayalleri var. Dişçi olmasını beklediği kızı müzisyen, börekçi olmasını
ve kendi mesleğini devretmek istediği oğlu, farklı yaşamların peşinde… Hayriye Hanım ise ataerkil aile yapısını bozmayan anne rolüyle karşımızda; “babanız bilir…”
Börekçisini bırakmayı düşlediği oğlu dükkandan ayrılmayı planlıyor. Evlenmesini beklediği kızı ise inatla beyaz atlı prensini bekliyor. Hayırsız damadı ile de başı dertte olan Ali Usta bu büyük aileyi birarada tutmak için sürekli çaba sarfediyor. Anne Hayriye ise her Türk ailesinde olduğu gibi tüm bu çatışmaların ortasında arabulucuk görevi üstleniyor.
Bu bir kuşak farkı… Geleneksel mi? Modern mi?
Börekçide de işler çok farklı değil… Hala taş fırında börek pişirmeye devam eden Ali Usta, çevresinden gelen tüm yenilenme çağrılarına da kulaklarını tıkamış durumda. Çünkü böreğin iyisi ona göre sadece taş fırında pişer. Geleneksel üretim yöntemlerini ve kaliteyi savunan küçük esnafla, modern yöntemlere geçerek büyümeyi seçen esnafın çatışması…
“Babam Sağolsun”, günümüz Türk Ailesinin ve esnafının karşılaştığı sorunları neşeli bir dille anlatan, müptelası olacağınız yepyeni komedi diziniz olacak.
YAPIM : MinT YAPIM
YÖNETMEN : UMUT GELGÖR
SENARYO : MURAT ARAS
MÜZİK :AYDIN SARMAN – BURCU GÜVEN
OYUNCULAR : SETTAR TANRIÖĞEN, MELEK BAYKAL, EMEL MÜFTÜOĞLU, NEJAT BİRECİK, GÜZİN USTA, AYBERK ATİLLA, GONCAGÜL SUNAR, NECMİ YAPICI, UMUT KURT, AYLİN KONTENTE, BURCU ALTIN, BAŞAR DOĞUSOY, ÇAĞLA ÇAKAR

İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 10:08 .