Reis ( ATV )

#1
Reis ( ATV )


Dizinin tanıtım metni:

Amerika'da uçak mühendisliği okumuş olan Murat, okul bittikten sonra ailesinin yanına döndüğünde işlerin yolunda olmadığını öğrenir. Babası gibi sevdiği amcası, ekmek tekneleri olan balıkçı motorunun rakip aile tarafından yok pahasına satın alınacak olması üzerine beyin kanaması geçirmiştir. Amcası hastanede ölümle pençeleşen Murat, aldığı eğitimi ve ailesinin beklentisini bir kenara bırakıp teknenin başına geçer. Artık ailenin yeni "Reis"i odur. Bir yandan borçları ödeyip tekneyi kaptırmamak için uğraşırken, diğer yandan çocukluk aşkı Nazlı'yla, tesadüfen tanıştığı güzel psikiyatrist Ayşe arasında kalacak ve amcasının ölümüyle her anlamda ailenin Reis'i olacaktır.

İlginizi Çekebilir
 • Reis...
  Çete Liderlerine denir,arkadaşlık ortamlarında sıkça kullanılır...

 • Piri Reis...
  Piri Reis tarihi kesin olarak bilinmiyor. 1465-1470 arasında Gel...

 • Reis Bey...
  Üstad necip Fazılın değerli kitaplarından biridir. mahkûm– etmeyin reis bey, siz ağlayamazsı...

 • Be reis...
  Romantik Serseri Düşler Kurardın; Çaresiz Dertlere Derman Aradın! Yaş 20 Demeden S...

 • ReiS MhT*...
  Buda benim. :) :cools: http://img179.imagesha...Reis Dizisi

#2
Reis ( ATV )

Reis Oyuncu KadrosuMehmet Akif Alakurt, Melisa Sözen, Şükran Ovalı


Senaryo : Muharrem Buhara Yönetmen : Sadullah Celen Yapımcı : Most Production

Genel Hikaye

Amerika’da uçak mühendisliği okumuş olan Murat, okul bittikten sonra ailesinin yanına döndüğünde işlerin yolunda olmadığını öğrenir. Babası gibi sevdiği amcası, ekmek tekneleri olan balıkçı motorunun rakip aile tarafından yok pahasına satın alınacak olması üzerine beyin kanaması geçirmiştir. Amcası hastanede ölümle pençeleşen Ömer, aldığı eğitimi ve ailesinin beklentisini bir kenara bırakıp teknenin başına geçer. Artık ailenin yeni “Reisi odur. Bir yandan borçları ödeyip tekneyi kaptırmamak için uğraşırken, diğer yandan çocukluk aşkı Nazlı’yla, tesadüfen tanıştığı güzel psikolog Ayşe arasında kalacak ve amcasının ölümüyle her anlamda ailenin Reis’i olacaktır.

MEHMET ALİ ALAKURT
Murat Reis

Rize doğumlu. Uçak Mühendisliğinden sonra Amerika'da pilotluk eğitimi alarak en büyük hayalini gerçekleştirmiş. Torlak ailesinin en eğitimli, kültürlü ferdi. Bu eğitimin sonucu olarak da Karadeniz insanına göre daha sakin, daha sağduyulu ancak söz konusu ailesi, haksızlık, onur gibi değerler olduğu zaman Karadenizli kimliği ortaya çıkmakta, o sakin insan bir anda fırtınaya dönüşmektedir.

MELİSA SÖZEN
Ayse


Murat'ın hayatını kurtardığı kadın. Güzel, alımlı, farklı fikir ve davranışlarıyla çizgi dışı bir psikiyatr. İnandıklarını, değerlerini sorgulayabilecek kadar açık fikirli, samimi ancak onlardan kolayca vazgeçmeyecek kadar da tutucu. İhanete tahammülsüz; güçlü görünüşünün altındaysa kırılgan bir yapısı var.

ŞÜKRAN OVALI
Nazli


Murat'ın lise aşkı. Mütevazı, memur bir ailenin, mütevazı hayallere sahip kızı. Murat'ın ailesinin gözünde “gelin”. Murat Amerika'ya birlikte gitmek istemiş ama Nazlı, hayatının en radikal kararını vererek “hayır” demiş. Bu kararından duyduğu pişmanlık su yüzüne çıkacak. Murat, İstanbul'a döndükten sonra evlenme hayalleri gerçekleşecek diye düşünüyor.

MERAY ÜLGEN
Dursun


Murat'ın babası. Yıllar önce abisi Yaşar'la birlikte ailelerini de yanlarına alarak İstanbul'a yerleşmişler. Yıllarca Koca Reis lakaplı abisi Yaşar'la balıkçılık yaptıktan sonra tekneyi, Yaşar'ın oğlu Yunus'a emanet etmiş. Karada küçük derme çatma bir balık lokantaları var. Dursun, Yaşar'la birlikte bu lokanta da emeklilik günlerini geçiriyor.

ŞEBNEM DOĞRUER
Anne


Murat'ın annesi. Çok cefa çeken, hiç şikayet etmeyen, ama haklı oldu mu asla geri adım atmayan, dimdik bir Karadeniz kadını. Güçlü, ailede sözü geçen biri olmasına rağmen etliye sütlüye mecbur kalmadıkça karışmıyor. Doğru ve dürüst yetiştirdiği çocuklarının üzerine titriyor.

MACİT SONKAN
Yasar


Murat'ın amcası, Dursun'un abisi. Bütün semtin Koca Reis'i. Karadenizliler arasında lakabı Furtuna Yaşar. Sesinin tonunun 0'dan 100'e çıkması sadece 3 saniye sürüyor. Herkesten şikayetçi, Murat hariç. O'na güveni, inancı tam.

TOLGA TEKİN
Yunus


Yaşar’ın büyük oğlu. Sessiz, sakin. Biraz da babanın gücü altında ezilmiş.Murat hep el üstünde tutulurken, ona hiç güvenilmemiş, arka çıkılmamış. Kendini ispatlamak isterken işleri eline yüzüne bulaştırıyor. Ailenin başına felakatleri getirecek potansiyel erkek evlat.

LURAN AHMEDİ
Cemal


Murat’ın ve Torlak ailesinin belası. Küçük balıkları yutarak en büyük balık olmak için her yolu mübah gören, dürüstlük ve etikten pek nasibini almamış biri. Murat’ın sonradan ortaya Reis diye çıkmasını caka satmak olarak görüyor. Tek amacı Murat’ı ve ailesini kendi deyişiyle bitirmek. Bu husumeti çocukluğundan kalma bir aile sırrına dayanmakta. Murat’a karşı olan herkesle dost, Murat’ın yakınındaki herkese düşman

ELİF SÖNMEZ
Sevda


Murat'ın kızkardeşi. Üniversitede burslu okuyor. Hayatın her alanında duyarlı, bunun içinde gerektiğinde sesini yükseltmekten çekinmeyen, eylemlere katılan, Türkiye'nin susturulamayan genç sesi. Abisinin başarılarına ve dürüst karakterine hayran; Murat'ın onu hiçbir koşulda hayal kırıklığına uğratmayacağından emin.

MERT ALİ MERAY
Gürbüz


Adı hakkında spekülasyonların hiç bitmediği küçük laz. İstanbullulara göre adı Gürbüz, Karadenizlilere göre Curbüz. Dedesine göre ise Hamsi. Murat dayısının hayranı. Çok inatçı, çok uyumsuz, insanı çileden çıkartan bir model. Bir tek kişiye karşı çaresiz, mahalleye yeni taşınan, yaşıtı, kürt kızı Arjin.

ŞEBNEM DİLLİGİL
Hatice


Murat'ın yengesi. Oğlu Yunus ve kocası Yaşar'ın arasında kalmış. Murat yüzünden oğluna haksızlık edildiğini düşünen bir kadın. Doğma büyüme Rizeli olmasına rağmen, kendini Murat'ın ailesine göre daha şehirli daha İstanbullu görmeye çalışıyor. Aile içinde başlayacak huzursuzlukların baş kahramanı olmaya aday.

NURHAYAT BOZ
Fethiye


Nazlı'nın annesi. Kocasını erken yaşta kaybettikten sonra bütün ilgisini tek kızları Nazlı üzerine yöneltmiştir. Doğma büyüme İstanbullu bir aileye mensuptur. Kızı Nazlı ve onun geleceği ile ilgili Murat üzerinden geçen güzel hayalleri vardır.Konu Dramelodi tarafından (17-08-2011 Saat 15:42 ) değiştirilmiştir.
#3
1. Bolum Ozeti

Karadenizli Torlak ailesinin heyecanla beklediği gün gelmiştir. Havaalanının dış hatlar kapısı açıldığında bütün ailenin heyecanı, büyük bir sevinç ve mutluluğa dönüşür. Murat (Mehmet Akif Alakurt) sonunda dönmüştür. Üstelik pilot olarak… Amerika'dan gelen yolcuyu aynı heyecanla ama farklı umutlarla bekleyen biri daha vardır. Nazlı… (Şükran Ovalı) Murat'ın gelişi onu yıllardır kurduğu hayallerinin gerçekleşmesine bir adım daha yaklaştırmıştır. Yılların özlemi bitmiş, Murat ailesine kavuşmuştur. Ancak ailenin ve Murat'ın mutluluğu çok uzun sürmeyecektir. Çünkü bu mutlu aile tablosunun ardında kimsenin bilmediği bir borç batağı bulunmaktadır. Yaptığı tüm hataların ve başarısızlığının sebebi olarak gördüğü Murat'ın gelişi, amcasının oğlu Yunus'u, diğerleri kadar sevindirmemiştir. Arkadaşı sandığı Cemal'le yaptığı iş birliği, bütün aileyi bir felakete sürükleyecek yolun başlangıcı olacaktır. Murat, ailesini içine düştükleri kötü durumdan kurtarabilmek için pilotluk hayallerini bir kenara bırakıp teknenin başına geçer. Öte yandan hayat, başka bir şehirde bambaşka bir şekilde akmaktadır. Mutlu bir ailesi olduğuna inanan Ayşe'nin (Melisa Sözen) hayatı, öğrendiği bir gerçekle alt üst olur. Bunun üzerine yıllardır yaşadığı İzmir'i terk edip İstanbul'a gelir. Bir anda hayatları tümüyle değişen bu iki insanın yolları, İstanbul'un boğaz sularında kesişir… Reis sıkıntılı günler geçiren ailesini bir arada tutmaya çalışırken, karmaşık bir aşk hikâyesinin de içinde bulacaktır kendini…


#4
2. Bolum Ozeti

Hayallerine veda edip aile yadigarı teknenin reisi olarak ilk kez denize açılan Murat, verdiği kararla tüm şimşekleri üzerine çeker. Amcasından öğrendiği denizcilik kuralını uygulayıp, tonlarca balığı bırakarak Ayşe’nin hayatını kurtarır.

Kimine göre tesadüf, kimine göre kader olan bu olay, bir hayat kurtarmış olsa da Murat için başarısızlığı ifade eder. Ağları kesip tekneyi zarara uğrattığını düşünen Murat’ın umutsuzluğu, ailesinin desteğiyle yeniden umuda dönüşecektir.

Yoğun bakımda yatmakta olan Yaşar’ın durumu belirsizliğini korumaya devam eder. Babasının yokluğunda, Yunus yine Murat’ın başına dertler açacak ve gerilimi daha da arttıracak gibidir.
Diğer tarafta Cemal ise Murat’ı yıldırmak için yeni planlar peşindedir.

Murat’la aralarında geçmişte yaşadıkları aşka dair umudunu koruyan Nazlı, Ayşe’nin hayatlarına girmesiyle artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını anlar.
Murat sayesinde hayata tekrar tutunan Ayşe ise kocasının ihanetini unutup kendisine yeni bir sayfa açmak istemektedir.


#5
3. Bolum Ozeti

Aileyi bir arada tutma çabasında olan Murat’ın, içinde bulundukları borç yükünden dolayı işi hiç de kolay değildir. Bir tarafta hastane masrafları diğer tarafta da teknenin giderleri derken para sıkıntısı kendini iyiden iyiye gösterir. Bir de bunlara Yunus’un geçmişten kalan hesapları girince işler daha da sarpa sarar.
Yunus’un kabzımala olan borcunu öğrenen Cemal, bu durumu kullanıp teknenin bağlatılmasını sağlar. Balığa çıkan Murat’ın teknesi sahil güvenlik tarafından durdurulur.
Murat bu olayın hesabını sormak için eve gelip Yunus’u bulur. Yunus’la Murat birbirlerine girecekken Dursun ayırır onları… Ortalık bir anda karışmıştır.
Aile içinde yaşanan bu sıkıntıların farkında olan Nazlı, Murat’a destek olma isteğindedir. Şimdiye kadar yaptığı bütün birikimini vermeyi teklif eder. Nazlı’nın ısrarına rağmen Murat bu teklifi kabul etmez.
Teknenin bağlanmasıyla birlikte Murat köşeye iyice sıkışmışken, annesinden ve babasından gelen maddi desteğe, Sevda’nın fedakârlık yapıp motorunu satması, yeniden bütün aileyi birbirine kenetler.
Bir yanda bunlar yaşanırken, diğer yanda eskisi gibi Murat’la yeniden aşkı yaşama arzusunda olan Nazlı, aldığı radikal bir kararla, farklı bir kimlikle Ayşe’nin karşısına çıkar. İki kadının karşılaşması aralarında yaşanacak hesaplaşmanın başlangıcı olacaktır.


#6
hic bir bölümünü kacirmadigim bir dizi
ben sahsen begendim insallah kalici bir dizi olur ...


#7
Reis ( ATV )

Reis ( ATV ) Reis ( ATV )
#8
Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV )
Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV )
Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV )
Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV )
Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV )


#9
Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV )
Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV )
Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV )
Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV )
Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV )


#10
Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV )
Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV )
Reis ( ATV )


#11
Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV )
Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV )
Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV )


#12
Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV )
Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV )
Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV )


#13
Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV )
Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV )
Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV )


#14
Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV )
Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV )
Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV )


#15
Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV )
Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV )
Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV )


#16
Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV )
Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV )
Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV )


#17
Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV )
Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV )
Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV )


#18
Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV )
Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV )
Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV )


#19
Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV )
Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV )
Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV )


#20
Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV )
Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV )
Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV ) Reis ( ATV )
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 03:53 .