Al Yazmalım (Atv)

#1
. Al Yazmalım (Atv)
.


Yazar Cengiz Aytmatov'un "Kırmızı Eşarp" romanından uyarlanan "Al Yazmalım" dizisi yeni yayın döneminde atv'de
Yapımcılığını Ay Yapım'ın üstlendiği Kırgız yazar Cengiz Aytmatov'un "Kırmızı Eşarp" adlı romanının günümüz Türkiye'sine ve TV ekranlarına uyarlanarak senaryolaştırıldığı "Al Yazmalım," yeni sezonda atv ekranlarında izleyici ile buluşacak.

Mahinur Ergun'un senaryosunu kaleme alacağı, Nisan Akman'ın yöneteceği dizide Barış Falay, Özge Özpirinçci ve Seçkin Özdemir'in yanı sıra Nesrin Cevadzade, Ahmet Saraçoğlu, Saygın Soysal, Gözde Kansu, Zeynep Eronat, Macit Koper ve Münir Canar gibi ünlü oyuncular rol alıyor.

"Al Yazmalım"ın aşk serüvenine eşlik edecek müzikler ise Toygar Işıklı imzası taşıyor Fırtınaların yoğurduğu âşık bir yüreğin huzuru, güvenliği, sabrı ve kendisine emek vereni seçişinin, kalbinin sonsuza kadar kırık kalmasını güç de olsa göze alarak başka bir yaşama geçişini konu alan "Al Yazmalım" soluksuz bir aşk hikâyesi izlemek isteyenleri yeni yayın döneminde atv ekranlarında karşılamaya hazırlanıyor.

İlginizi Çekebilir


#2
Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)


#3
ya üff Leo'm yani Seçkin Özdemir'im gitti şu kızla başrol oynuyor ya Allah kahretmesin
çok sinir bozucu
kesin tutmaz bu dizi


#4
bencede tutmaz ya hadi hayirlisi özge özprincci ne alaka
söyle esmer güzel bir oyuncu gerekirdi diziye ...

gitsin baska dizilerde oynasin bence


Türkiye Bu Diziyi Bekliyor!

#5
Dört gözle beklenen sezonun en iddialı dizisi "Al Yazmalım" 9 Eylül Cuma günü saat 20: 00'da seyirciyle buluşacak.


Türk sinemasının en sevilen filmlerinden biri olan 'Selvi Boylum Al Yazmalım' atv'de dizi oluyor. 'Asya' ve 'İlyas'ın tutkulu aşkının 2011 modelini ekranlarda Özge Özpirinçci ve Seçkin Özdemir yaşayacak. Güvenilir adam 'Cemşit'i ise Barış Falay canlandıracak.

Ay Yapım iddialı bir diziye daha imza atıyor. Cengiz Aytmatov'un 'Kırmızı Eşarp' adlı romanından uyarlanan 'Al Yazmalım' güçlü kadrosuyla dikkat çekiyor. Aytmatov'un eseri 1977 yılında Atıf Yılmaz tarafından çekilen ve halen sinemaseverlerin en iyi Türk filmlerinden biri olarak gördükleri 'Selvi Boylum Al Yazmalım' adlı filme de kaynak olmuştu. Uyarlamanın film versiyonunda Türkan Şoray, Kadir İnanır ve Ahmet Mekin başrolleri paylaşırken; atv ekranlarında yayınlanacak olan dizide genç Oyuncular Özge Özpirinçci, Seçkin Özdemir ve Barış Falay kamera karşısına geçti. Kamera arkasında ise Nisan Akman var. Aktüel dergisinden Necla Bayraktar, bu ay başlayacak olan 'Al Yazmalım'ın Bursa'daki setine girdi; dizi Oyuncularıyla konuştu.

Özge Özpirinçci (ASİYE)

KOSTÜMÜ GİYDİĞİM ANDA 'ASİYE' OLDUM

Filmi izlemiş miydiniz?

İzlemeyen var mı? Eğer varsa mutlaka izlemeliler! İlk ne zaman izlediğimi hatırlamıyorum ama izlemekten sıkılmayacağımı biliyorum!

Sizin filme karşı hisleriniz nasıldı?

O kadar güzel işlenmiş bir konu ki; sizi izlediğiniz döneme göre etkiliyor. Bundan yedi sene önce izlediğimde 'Asya'ya çok kızmış ve tutku yerine huzuru seçmesine bir anlam verememiştim. Şimdi izlediğim zaman, bir kadının, daha doğrusu kalbi kırılmış bir kadının, çocuğu olduktan sonra huzurlu bir hayat sürme isteğini anlayabiliyorum. #Sayfa#

BİRAZ ERKEKSİLEŞMİŞTİM

Klasik haline gelmiş bir filmin dizi versiyonunda rol almak sizi düşündürdü mü? Korktunuz mu?

Herhangi bir dizide yer almak beni zaten korkutuyor. Öncelikle haftada en az 90 dakika çekmek, inanın kimse için kolay değil. Ekibinizle beraber binbir emekle günlerce uğraşarak hazırladığınız, izleyicinin beğenisine sunduğunuz bir projenin ömrünün reyting canavarı tarafından belirlenmesi çok üzücü. Öte yandan bir Oyuncu olarak; klasik haline gelmiş bir filmin dizi versiyonunda oynayacağım için korkmadım, hatta onur duydum. Yeni kuşakların kitap okumaktan, sinemaya gitmekten çok televizyon karşısında ve internet başında vakit geçirdiklerini biliyoruz. Belki dizimizi izleyen 10 yaşında küçük bir çocuk gidip Cengiz Aytmatov'un romanını alıp okuyacak.

Rolünüze hazırlandınız mı, neler yaptınız?

'İlyas' karakterini oynayan arkadaşım Seçkin Özdemir ve ben, İpek Bilgin ile iki günlük bir çalışma yaptık. İpek Abla bize farklı bir bakış açısı getirdi ve o iki gün Seçkin'le birlikte çalışmak bana çok iyi geldi. Bütün yaz 'Anadolu Kartalları' adlı sinema filminde bir üsteğmeni oynadığım için hareketlerim, konuşmam, tavırlarım biraz erkeksileşmişti. O geçişi yapmak benim için zor olur diye düşünüyordum. Ayrıca 'Asiye' oynadığım diğer rollerden farklı bir rol. Daha asi, dediğim dedik, sert; bir taraftan da duygusal bir kadın... Ama Bursa'ya gittim, kostümümü giydimve ben 'Asiye' olmuştum bile.

ŞEHİR DIŞINDA SET ZOR

İstanbul dışında çalışmak sizi zorluyor mu?

Set bittiğinde evime gidememek ve istediğim zaman sevdiğim insanlarla buluşamamak beni zorlayacak gibi geliyor. İlk kez şehir dışında bir işte çalışıyorum. Zaten şu ana kadar gelen şehir dışı işleri tercih etmiyordum. Fakat 'Al Yazmalım' gelince bu fedakarlığı yapmam gerektiğini düşündüm. Neyse ki Bursa'da da çok sevdiğim akrabalarım var. #Sayfa#

Barış Falay (CEMŞİT)

YENİ CEMŞİT DAHA HÜZÜNLÜ VE COOL BİR ADAM

Sizden çok iyi 'Cemşit' olur gibi...

Bunu herkes söylüyor ama neye dair bende 'Cemşit'i görüyorlar bilmiyorum! Şimdiye dek hiç 'Cemşit'e benzer bir şey yapmadım ekranlarda.

'Asya' deyince Türkan Şoray, 'İlyas' deyince Kadir İnanır akla geliyor; bu bir dezavantaj mı?

Ben 23 yıldır tiyatro yapıyorum. Oynadığım metinler defalarca oynandı... Elinizde sağlam bir eser varsa neyi söylediğinizden çok nasıl söylediğiniz önem kazanıyor. Dizi, filme çok benzer bir şey olmayacak bence. Dönem çok farklı, günümüze uyarlanıyor.

MEKİN MÜTHİŞ BİR AKTÖR

Yeni 'Cemşit' nasıl biri?

Kuşkusuz yeni 'Cemşit', daha renkli olacak. Karakterin yapısından gelen güvenilir, net duran, emeğe kıymet veren, karşılıksız verebilme gücü taşıyan adamı göstermeye çalışacağım. Şöyle bir tüyo verebilirim; biraz acıları olan, daha hüzünlü, daha cool bir adam. #Sayfa#

Siz çok iyi kötü adam oluyorsunuz...

Aslında ben hep metni oynuyorum. Sadece rolü derinlikli ve çok boyutlu çıkarmaya çalışıyorum.

Ahmet Mekin sizin işin; "O bu işin altından rahatlıkla kalkar" demiş.

Ne mutlu bana... Ben prensip olarak hiçbir Oyuncuya hayran olmadan yürümeye çalıştım. Ama rolün bana çekici gelmesindeki nedenlerden biri, daha önce Ahmet Mekin tarafından oynanmasıydı. Çünkü o ne yaptıysa iyi yaptı. Müthiş bir aktör, inşallah döner ve başka şeyler de yapar.

Seçkin Özdemir (İLYAS)

İLK KEZ BAŞROL OYNUYORUM

Rol teklifi geldiğinde ne düşündünüz?

Beni heyecanlandıran bir iş, çok mutlu oldum.

Filmi daha önce izlediniz mi?

İlk kez çocukken izledim ama kaç yaşındaydım hatırlamıyorum. 'Selvi Boylum Al Yazmalım' bir klasik; herkes gibi benim için de çok özel bir film.

Kariyerinizde bu dizinin yeri ne olur?

Kariyerimin şu ana kadarki en önemli işi diyebilirim galiba; çünkü tiyatro dışında ilk kez başrol oynuyorum. #Sayfa#

Filmin en sevdiğiniz bölümü hangisi?

Filmde çarpıcı çok sahne var ama benim için en etkili olanı final sahnesi diyebilirim. 'Al Yazmalım'da da her bölümde çok sayıda çarpıcı sahne var, seyirci çok etkilenecek. Ama burada anlatmayayım, diziyi izlerken görelim...

SEÇİMİM SEVGİDEN YANA OLUR

'İlyas' karakteri için nasıl bir hazırlık yaptınız?

Tabii ki hazırlandım ve hâlâ o hazırlık devam ediyor aslında. Hayata 'İlyas'ın gözünden bakmaya çalışıyorum. Ayrıca 'İlyas' motokros tutkunu olduğu için motosiklet ve motokros eğitimi aldım.

Filmin unutulmaz cümlesi; "Sevgi emektir... " Size soracak olsam; bir ilişkide aşk mı, sevgi mi diye, yanıtınız ne olurdu?

İkisi de olması gerekiyor tabii ki ama illa birini seçmem gerekiyorsa sevgi diyebilirim. Sonuçta anlaşamayacağınız bir insana da aşık olabilirsiniz...

'İlyas'ın karakterini nasıl değerlendiriyorsunuz?

'İlyas', hayalleri ve hedefleri olan, tutkulu, deli dolu, kendine güvenen bir karakter. Bu özellikleri ile bana çok yakın. Ama 'İlyas'ın bunları hayatta yaşayış ve ifade ediş şekilleri benden çok farklı... #Sayfa#

İzleyici sizi 'Muhteşem Yüzyıl'la tanıdı. Şu ana kadar başka hangi projelerde yer aldınız?

'Muhteşem Yüzyıl' çok iyi bir iş. Karakterim 'Leo' da hikaye içinde çok etkili bir yere sahip ve benim için de çok önemli. Bunun dışında tiyatro, reklam Oyunculuğu ve sunuculuk da yaptım.

TUTKULU AŞK MI?

HUZURLU SEVGİ Mİ?

Atıf Yılmaz'ın 1977 yılında çektiği, Türkan Şoray, Kadir İnanır ve Ahmet Mekin'in başrollerde olduğu 'Selvi Boylum Al Yazmalım'ın konusunu kısaca hatırlatmak gerekirse... Köylü kızı Asya (Şoray), durduğu yerde duramayan kamyon şoförü İlyas'a (İnanır) aşık olur. Tutkulu bir aşktır onlarınki...

Çocukları Samet dünyaya gelir. Mutludurlar mutlu olmasına ama araya başka bir kadın girince ne yapacağını bilemeyen Asya, kucağında çocuğuyla yollara düşer. Umutsuz bir anında karşısına Cemşit (Mekin) çıkar. Cemşit, Asya ve oğluna kol kanat gerer ve yeni bir hayat kurulur. Artık Samet'in babası Cemşit, ilişkilerinin mayası ise huzur ve güvendir. Bir gün İlyas çıkar karşılarına, fırtınasını da beraberinde getirmiştir. Artık hesaplaşma zamanı gelmiştir.


#6
Al Yazmalım (Atv)
Al Yazmalım (Atv)
Al Yazmalım (Atv)


#7
Al Yazmalım (Atv)

Al Yazmalım (Atv)

Al Yazmalım (Atv)

Al Yazmalım (Atv)

Al Yazmalım (Atv)

Al Yazmalım (Atv)

Al Yazmalım (Atv)

Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)


#8
Al Yazmalım (Atv)
Al Yazmalım (Atv)
+
Al Yazmalım (Atv)

Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)
Al Yazmalım (Atv)
Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)
Al Yazmalım (Atv)#9
Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)
Al Yazmalım (Atv)

Al Yazmalım (Atv)

Al Yazmalım (Atv)
Al Yazmalım (Atv)

Al Yazmalım (Atv)#10
Al Yazmalım (Atv)
Al Yazmalım (Atv)
Al Yazmalım (Atv)

Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)
Al Yazmalım (Atv) Al Yazmalım (Atv)
Al Yazmalım (Atv) Al Yazmalım (Atv)

++
Al Yazmalım (Atv) Al Yazmalım (Atv)


#11
Al Yazmalım (Atv) Al Yazmalım (Atv) Al Yazmalım (Atv)


+++


Al Yazmalım (Atv) Al Yazmalım (Atv) Al Yazmalım (Atv) Al Yazmalım (Atv)
Al Yazmalım (Atv) Al Yazmalım (Atv) Al Yazmalım (Atv) Al Yazmalım (Atv)
Al Yazmalım (Atv) Al Yazmalım (Atv)
Al Yazmalım (Atv)
Al Yazmalım (Atv)
Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)
Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)

aşkAl Yazmalım (Atv)
Al Yazmalım (Atv)
Al Yazmalım (Atv)

Al Yazmalım (Atv)

Al Yazmalım (Atv) Al Yazmalım (Atv) Al Yazmalım (Atv) Al Yazmalım (Atv) Al Yazmalım (Atv) Al Yazmalım (Atv)
#12
#13
Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)
Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)
Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)
Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)
Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)
Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)
Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)
Al Yazmalım (Atv) Al Yazmalım (Atv) Al Yazmalım (Atv)
Al Yazmalım (Atv) Al Yazmalım (Atv) Al Yazmalım (Atv)
Al Yazmalım (Atv) Al Yazmalım (Atv) Al Yazmalım (Atv) Al Yazmalım (Atv)

Al Yazmalım (Atv) Al Yazmalım (Atv) Al Yazmalım (Atv) Al Yazmalım (Atv)
Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)
Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)#14
Al Yazmalım (Atv)


Al Yazmalım (Atv)


#15
Al Yazmalım (Atv)


Al Yazmalım (Atv)


#16
Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)
Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)
Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)
Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)
Al Yazmalım (Atv)#17
Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)
Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)
Al Yazmalım (Atv)


#18
Hepsi çok güzel olmuş. Emeğine sağlık.


#19
resimler icin tesekkurler

diziyi izliyorum ama çok hizli ilerliyor gibime geldi
3 bolumde olucak tum olaylar 10 bolume yayilabilirdi
neyse bunun disinda asiye&ilyas çiftinin uyumu çok ho$
dizinin çekildigi yer mekan larda çok guzel çok begendim
bu hizla ne kadar soluklu olur bilmem ama begendim diziyi yolu açik olsun


#20
Al Yazmalım (Atv)
Al Yazmalım (Atv)
Al Yazmalım (Atv)
hiç kimse olmadı,
bizim gibi. .

Al Yazmalım (Atv)
Al Yazmalım (Atv)Al Yazmalım (Atv)

Al Yazmalım (Atv)

Al Yazmalım (Atv)

Al Yazmalım (Atv)
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 21:22 .