Bir Çocuk Sevdim (Kanal D)
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 23-08-2011, 20:27 #1

aşк-ι ѕüкũη

ÖZEL ÜYE

Bir Çocuk Sevdim (Kanal D)Bir Çocuk Sevdim (Kanal D)


Kanal D'de yepyeni bir dizi başlıyor!

Eylül'de “Bir Çocuk Sevdim”, önyargıların, tabuların, mahalle baskısının, insan hayatını nasıl etkilediğini sorgulayan bir aile draması. Birbirlerine sınırsız, koşulsuz sevgiyle bağlı ailelerde bile, toplumsal kuralların baskısıyla ne kadar acımasız kararlar alınabildiğini gösteren bir yapım. Anne babaların, çocuklarını korumak isterken, onları ne büyük cehenneme ittiklerini, ne vahim sonuçlara yol açabildiklerini anlatan “Bir Çocuk Sevdim”, aile içi ilişkileri bir kez daha sorgulatacak.

Kanal D’nin, başrollerini Bülent İnal, Gülcan Arslan, Hakan Kurtaş ve Çetin Tekindor’un paylaştıkları ve yeni sezonun en iddialı dizilerinden birisi olan “Bir Çocuk Sevdim” Eylül’de başlıyor. Çekimleri, İstanbul’un Kadırga semtinde yapılan dizide; değerlerine bağlı bir ailenin küçük kızının, ilk aşkında yaşadığı büyük hayal kırıklığı ve hayatındaki herkesi karşısında bulursa neler olacağı anlatılıyor. Bülent İnal’ın canlandırdığı “Timur”, Gülcan Arslan’ın canlandırdığı “Mine”, Çetin Tekindor’un canlandırdığı “Turan” ve Hakan Kurtaş’ın canlandırdığı “Sinan” karakterleri ekseninde hikayenin geliştiği ve her türlü aile içi sorunun işlendiği bir aile draması olan “Bir Çocuk Sevdim”, insanların kendisiyle, inançları ve gelenekleriyle hesaplaşmasını da gözler önüne seriyor. Günümüzün aile içi sorunlarına parmak basarak, izleyenleri hayatı sorgulamaya davet eden dizi, güçlü oyuncu kadrosunun yanı sıra, çarpıcı hikayesi, çok boyutlu karakterli ve güçlü görsel diliyle de yeni sezona damgasını vurmaya adan yapımlardan.

Yapımını TMC’nin, yapımcılığını Erol Avcı’nın üstlendiği, yönetmenliğini Cevdet Mercan’ın yaptığı, senaryosunu Gaye Boralıoğlu, Sema Ali Erol, Figen Şakacı, Emine Algan ve Ümit Kıvanç’ın kaleme aldıkları “Bir Çocuk Sevdim”in hikayesi ise şöyle;
Bir tarafta İstanbul’un orta sınıf mahallelerinden birinde yaşayan bir ailenin küçük kızı Mine... Diğer tarafta zengin bir ailenin tek oğlu, hayatta ne istediyse önüne serilmiş, üniversiteyi bitirmiş, master yapmak üzere yurtdışına gitmeye hazırlanan Sinan… Birbirlerine müthiş bir tutkuyla bağlı bu iki genç, farklı aile yapıları ve sosyal çevrelerine rağmen ilk aşklarını doludizgin yaşamaktadırlar. Hayatın kendilerine oynayacağı oyundan habersiz, hiç ayrılmamak üzere söz verirler birbirlerine, birlikte yaşlanacaklardır. Mine’nin babası Turan (Çetin Tekindor), üç çocuğuna ve karısına olduğu kadar inandığı değerlere de sıkı sıkıya bağlıdır. Gururu, onuru her şeyden önce gelmektedir. İşte bu yüzden, gözü gibi baktığı küçük kızının yaşadıklarıyla dünyası yıkılır. Turan, genç yaşında kendi işinin patronu olmayı başarmış Timur’un (Bülent İnal) otomobil galerisinde servis şefidir. Ne zaman ne yapacağını kimsenin kestiremediği Timur, sadece çalışanlarının değil, tek başına büyüttüğü ve canından çok sevdiği 13 yaşındaki kızının da çekindiği biridir. Tam bir kapalı kutudur. Fakat yıllardır sevip saydığı Turan Usta’sının başına gelenler, Timur’un hayatında da beklenmedik bir kapının aralanmasına yol açacaktır. Mine ve Sinan’ın cesurca yaşadığı masal gibi aşk, onların dışında gelişen, kontrol edemedikleri bir noktaya varınca iki aileyi de altüst eden bir kâbusa dönüşürBenzer Konular

.Saye. Bunu beğendi.
Görüntüleme:3348, Cevaplar:16

İlginizi Çekebilir >
Alt 23-08-2011, 20:55 #2

rapishare

Foruma Isınan Üye


Paylaşım için teşekkürler.

Alt 23-08-2011, 23:22 #3

.Saye.

Foruma Isınan Üye

Hayırlısı olsun.. izleyelim, yorumlarımızı o zaman yapalım

Alt 23-08-2011, 23:28 #4

aşк-ι ѕüкũη

ÖZEL ÜYE


yorumlar icin tskler iste dizinin ilk Fragmani (:

+ YouTube Video
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

.Saye. Bunu beğendi.

Alt 23-08-2011, 23:29 #5

.Saye.

Foruma Isınan Üye

Keyifli bir diziye benziyor, izlemek lazım Teşekkürler

Alt 26-08-2011, 15:21 #6

MiśS ĐэαтнШisн

Akli suçlar. .


Bunu hiç görmemiştiiim. İsmi çekiyor

Alt 26-08-2011, 15:24 #7

` baLım.

Mucizeler ansızın gelir..

Beğenmedim ama hayırlısı

Alt 26-08-2011, 15:51 #8

qayelim1211

Aktif Üye


fraqmanını ızledığımden berı tutuklu kaldım kaçırmadan ızleyeqıme emınım

Alt 29-08-2011, 22:05 #9

` baLım.

Mucizeler ansızın gelir..

Bir Çocuk Sevdim'in Yayın Günü Belli Oldu


Kuzey Güney'in de yayın günü değişti


Bir Çocuk Sevdim (Kanal D)

Yeni sezonun en merak edilen dizilerinden "Bir Çocuk Sevdim" 9 Eylül Cuma saat 20: 00'de Kanal D'de! Cuma akşamı yayınlanması beklenen Kuzey Güney ise 7 Eylül Çarşamba akşamı saat 20. 00'ye alındı. Bizim Yenge'nin akıbeti henüz belli değil.

Alt 01-09-2011, 21:08 #10

` baLım.

Mucizeler ansızın gelir..

Bir Çocuk Sevdim Tabulara da Değinecek


Bülent İnal, "Bir Çocuk Sevdim" dizisiyle hiç ara vermeden ekranlara dönüyor.Bülent İnal, “Bir Çocuk Sevdim” dizisiyle hiç ara vermeden ekranlara dönüyor. İnal, Hürriyet'e röportaj verdi:


“Bir Çocuk Sevdim”in fragmanını izledim. hususunda da 17 yaşındaki bir kızın hamile kalacağından söz ediliyor. Merak ediyor insan ne olacak diye.

Türk aile yapısını çok ilgilendiren konulara gireceğiz. Biraz tartışmalı olacak tabii ama insanlar kendileriyle yüzleşecekler. Babalar çocuklarıyla, anneler kocalarıyla, ailenin tamamı birbiriyle yüzleşecek. Çünkü bütün karakterler, toplumun onlar üzerinde kurduğu bütün baskıları bu dizide hissediyorlar. Genel olarak bütün karakterler ilgi çekici olacak diye düşünüyorum.

Diziler sayesinde birtakım tabular yıkılıyor artık değil mi?

İnsanların konuşamadığı ama konuşulması gereken şeylerden diziler sayesinde söz edilebiliyor. Dizi seyircisi, toplumun ta kendisi. O kitle kendi sorunlarını, konuşamadıklarını bu dizi sayesinde konuşabiliyor. Ama bu demek değildir ki, diziler insanları ahlaksızlığa teşvik ediyor. Toplumda konuşulmayan bazı konular var. Oysa bunları konuşmaktan bir zarar gelmez. Bunları konuştular diye de insanlar ahlaksız olmaz. Dizileri böyle kavramların üzerine oturttuğunuz zaman daha çok talep görüyor ve biraz da faydalı oluyor diye düşünüyorum.

ELEŞTİRİLERE TAKILIP HAYATIMI KARARTMIYORUM

Mesela “Binbir Gece” dizisinde Bergüzar Korel'in oynadığı Şehrazat'ın evladı için bir adamla birlikte olması büyük tepki gördü. Ama daha sonra insanlar nedenini dinlediler, anladılar ve kabul ettiler.

Belki de toplumda bunu yaşayan insanlar var. Kimsenin hayatı dört dörtlük değil. Biraz empati kurmaya yardımcı oluyor diziler. Anlamaya çalışıyorsunuz insanları.

Sizin diziye gelecek eleştirilere karşı hazır mısınız?

Tabii eleştirenler de, destekleyenler de olacaktır. Ama bizler hazırlıklıyız. Bütün istatistiki bilgiler yapımcı, senaristler ve PR şirketi tarafından önceden konuşulup tartışılmış ve dosyası hazır şeyler. O yüzden sıkıntı yok.

Eleştiri dedik de, “Hayatta hiç hak etmedim bu eleştiriyi” dediğiniz ne var?

Öyle sert, benim psikolojimi bozacak eleştirilerle karşılaşmadım. Mesleki açıdan yapılan eleştirileri okuyorum, onları da anlayışla karşılıyorum.

Ne düşünüyorsunuz?

Çok güldüğüm de oluyor. Seyircinin yaptığı eleştirileri okumakla beraber, onlara çok da takılıp hayatımı karartmıyorum. Benim için mesleki anlamda çok daha önemli insanlar var. Hocalar, yönetmenler, yapımcılar var. İzleyici eleştirilerinin düşündürücü olanları da olmuyor değil. Mesela sizin iç dünyanızda düşündüğünüz ama dillendiremediğiniz şeyleri söylüyorlar.
| .SeçKin. | Bunu beğendi.

Alt 02-09-2011, 18:42 #11

denemeeds

Foruma Isınan Üye

Fragmanını gördüğüm zamandan beri bekliyorum.Netten takip edebileceğim eve geldiğim zamanlarda.Ama güzel bir dizi olacağa benziyor bence.

Alt 02-09-2011, 19:40 #12

Aurorα.

her ölüm erkendir.

Oyunculari sevdim, özellikle kizin babasi , ismi suan aklimda degil ama gayet basarili bir oyuncu!
Dizi sevmem, ama bu dizi ilgimi cekti nedense, umarim güzel bir dizi olur.

Alt 02-09-2011, 20:14 #13

sedat_cemre

Aktif Üye


payşalım için teşekkürler

Alt 05-09-2011, 18:47 #14

♥dreamergirl♥

Azimli Üye


teşekkürler paylaşım için

Alt 05-09-2011, 19:21 #15

Єylül Rüzgαгı.

Foruma Isınan Üye

Güzel gibi gibi

Alt 14-09-2011, 15:36 #16

Eflâl.

Forum Üstadı


Paylaşm için tşkler.. (:

Alt 16-11-2011, 01:05 #17

'нαтυη'

salıkuşu


istiyorum yaaa


timuru ben istiyorum beni sevsin istiyorum..
çok sey mi iştiyorum

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 04:17 .