Sakarya Fırat Dizi Replikleri.
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 22-01-2013, 16:09 #1

Gece.

` Hamuş.

Sakarya Fırat Dizi Replikleri.Nihan: Niye iki şeker attın şimdi
Osman : hıhhh
Nihan : Niye iki şeker attın
Osman: Nasıl niye iki şeker attım.
Nihan : Ya Osman düşünsene günde 20 bardak çay içsen ( yuhhh diyorum 20 bardak daha neler )
Osman : Doğru ben günde 20 bardak kadar içiyorum
Nihan : (bu şaşkınlık ifadesi hangi harflerle anlatılırki) aaaaaa 20*2=40 bir şeker 10 gram olsa sen günde yarım kilo şeker yiyosun Osman yaaa. (yanlız yüz ifadesi süper sanırsınki yer çekimini telefonu neyim o buldu)
Osman : Yapma yaaa
Nihan : Ayda 15 yılda 180 kilo ( ya matematikteki maharetlerini göstermeye çalıyor yada ilersi için uzman maaşın ile şeker parası vermekten bize para kalmıyacak mesajı veriyor.)
Osman : wayyyy wayyy wayyy
Nihan :yahh işte öyle sporcuyum, komandayım diye güvenmiyeceksin olursun sonra böyle duba gibi
Osman : Yaa Nihan yaa sen ne güzel dırdır yapıyosun öyle yaaa...
Nihan : Bi yürü git yaa sanada iyilik yaramıyo....#


Mahmut: Sen ağlama dua et Hoca.Sen çok mübarek adamsın. Sen Kur’an bilirsin, peygamberimizin ordusunda kaç tane asker vardı onu bilirsin. Dedesinin adını bile bilirsin. Halifeleri bilirsin. Üç ayları tutarsın, kurbanı usulünce kesersin, canını acıtmazsın. Sen benim bilmediğim her şeyi bilirsin. Sen ağlama Hoca, sen dua et! Komutan ölüyor be! Sen oku hoca, dua et, sen her şeyi bilirsin.

Sarı Hoca: Mahmut, ben her şeyi bilmiyorum, O bilir.
Ben bir şeyi biliyom hem de kesin biliyom. Cenab-ı Allah o dağda olup biteni ayan beyan görüyor. “Muhakkak ki Allah her şeyi işitir ve her şeyi görür.”

#


Mahmut: Osman Kanat da bizi bırakıp gidecek mi? O da mı gidecek?
Sarı Hoca: Bak Mahmut! Kimi yatakta ölür, öksüre öksüre, sigara çekerek ölür, nasiptir. Kimi de şehit olur. O da nasiptir. Otur, otur Mahmut…
Şimdi Osman Kanat’ın nasibinde bu varsa, ee gidecek. Bizi bırakıp gidecek. Ne olmuş ki! Ama nereye gidecek? Yeşil kuşlar gelecek Osman Kanat’ın yanına. O, ruhunu teslim ederken, tırnak kadar dahi canı yanmayacak. Valla! İşte o kuşlar, onu hiçbir faninin yükselemeyeceği kadar yükseğe çıkaracaklar. Orda cenneti görecek, cennetten de fazlasını. Peygamber havuzunun serinliğini hissedecek. Merhamet sahibinin şefkatini duyacak. Sonra, tekrar dirilmek isteyecek, dirilmek isteyecek. Oraları görecek, gene de dirilmek isteyecek. Gene dirilmek gene dirilmek.

Cenneti görenler içinde, bir tek, onlar tekrar dirilmek isterler. Kim onlar biliyonuz mu? Şehitler, sadece şehitler. Çünkü bir tek şehitler, tekrar dünyaya gelip Allah ve millet için savaşıp tekrar şehit olmak isterler. Şimdi Osman Kanat şehit olursa bu iyidir, nasiptir. Yok Osman Kanat yaşarsa, bu Alah’ın emridir. Bu sadece Allah’tandır.Benzer Konular

Görüntüleme:4956, Cevaplar:7

İlginizi Çekebilir >
Alt 22-01-2013, 16:09 #2

Gece.

` Hamuş.


Fatih: Muharrem'e Kırşehir'den, Murat'a Ankara'dan, Hamza'ya Balıkesir'den gelecekler.. bana kim gelecek.. bana kim dua okuyacak..Arkadaşlarım mı hepsi haptan tozdan ölmüşlerdir..

Osman: evet adın silinip gidecek...Fatih,sen Malazgirt ovasında en arkadan 3.sıradaki 5.askerin adını biliyor musun ? Prevezede Türk donanmasının 3.gemisinde o top güllelerini ambardan güverteye elleri koparak taşıyan leventin adını biliyo musun ? Kosovada birbirine zincirlenmiş düşman hatlarının arasında yalın kılıç dalan şehidin adını biliyor musun ? Sakaryada şehid olan süvarinin adını biliyor musun ? 5 Parmak dağlarında yılan sokmasından ölen o genç şehidlerin adını biliyor musun fatih?
Maraşaller bile şehide selam durur...
Kurtlar kuşlar yer gök bütün dünya şehide selam durur..
Eğer bu milletin içinde adı namı bilinmeyen şehidlere hergün her Allah'ın günü Fatiha okumayı bıraktıysa yürekler, işte o zaman Fatih işte o zaman savaşmaya ve ölmeye değer birşey kalmamıştır yeryüzünde..

Osman: Anadolu çocuğu seyit incecik bir kağıt gibidir..Bir yüzünden baktığında öteki yüzünü görürsün...Kızdığı zaman anlarsın, yandığı zaman burnuna buram buram yanık kokusu gelir ,nefret ettiği zaman gözleri kılıç gibi bakar ..aşık olduğunda da imkanı yok anlarsın..

Alt 22-01-2013, 16:13 #3

Gece.

` Hamuş.Şu kopan fırtına Türk Ordusu'dur Ya Rabbi..
senin uğrunda ölen ordu budur Ya Rabbi!
Taki yükselsin Ezanlarla müeyyed Namın!
Galip et çünkü bu son ordusudur İslamın....

Alt 22-01-2013, 16:15 #4

Gece.

` Hamuş.


Kendi memleketimizde ayak basti mi verecez yav ?
Her taşına basarik, kimseden de destur almayik evelALLAH.

Kerküklü:

Alt 22-01-2013, 16:24 #5

Gece.

` Hamuş.


Gidip o çocuğu bulabileceksem, rütbe durdurma da, Binbaşılık da, onbinbaşılık da, milyonbaşılık da umurumda değil komutanım!

Alt 22-01-2013, 16:28 #6

Gece.

` Hamuş.


"Benim oğlum olmadı, ben ona oğlum gibi bakardım. Ne ettin Osman’ı? Kayıp mı ettin onu?”

#


Varsın Adım Bilinmesin.. , Tarihi Yapan Benim !

Alt 22-01-2013, 16:36 #7

Gece.

` Hamuş.


Türk Askerine had bildirecek it daha bu dünya görmedi,
Sarıpınar hiç görmeyecek!


#


Sakarya Fırat Dizi Replikleri.

Alt 22-01-2013, 16:37 #8

Gece.

` Hamuş.


Sakarya Fırat Dizi Replikleri.
Dilanasmentoprakötgen Bunu beğendi.

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 12:39 .