Kupada Kırmızı Kart Gören Ligde Oynar mı?

Kritik maçlarda görülen kırmızı kartlar ya da sarı kartlar genellikle gelecek maç için de insanı merak içinde bırakır, gelecek maç ne olacak?

Tabii ki genellikle bu soru da merak ediliyor, kupa maçları, lig maçları, yabancı maçlar vs. gibi durumlarda bu kartlar ne oluyor nasıl işleniyor? Gelin bunun cevabına bakalım.

Kupada Görülen Kırmızı Kart Ligde Geçerli mi?

Türkiye Kupasında, şampiyonlar liginde ya da uefa kupasında bunun dışında Türkiye Liginde alınan kırmızı kart ya da sarı kartlar sadece kendi bulunduğu kategoride geçerlidir.

Örneğin : Türkiye Kupası maçında kırmızı kart gören bir futbolcu oldu, bu futbolcunun kırmızı kartı sadece Türkiye kupasında geçerlidir, fakat sadece o sezon için değil, bir sonraki sezonda dahi olsa geçerlidir. O ceza mutlaka uygulanmaktadır.

Ama bunun dışında bu cezalar sadece bulunduğu kategoride uygulanmaktadır. Türkiye kupasında alınan ceza başka bir kupa maçında uygulanmaz sadece Türkiye kupası maçında uygulanır.

Kırmızı kart cezası ya da sarı kart cezası farketmez her ikisi de gelecek maç için geçerlidir, bir maç sarı kart cezası alan gelecek maçta yine sarı kart alır ise cezalı duruma düşebilir.

Genellikle çift sarı kart gelecek maç ceza demek anlamına geliyorken kupada direkt olarak kırmızı kart görmek 2 maç ceza olarak dönüş olabiliyor, fakat federasyonun verdiği kararlara göre bu cezanın süresi artabilmektedir.

Hangi sene ya da yıl olduğu önemli değil, bu kural senelerdir değişiklik göstermemiştir.

  Müstahsil Makbuzu Nedir? Müstahsil Makbuzu Örneği
Bilgi içinde yayınlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.