Boğaziçi Üniversitesi Mezunu Ünlüler (TAMAMI)

Boğaziçi üniversitesi ülkemizdeki seçkin üniversitelerden biridir, peki bu üniversiteden mezun olan ünlüleri merak ediyor musunuz?

Belki de sizler de bu üniversiteden mezun oldunuz ya da bu üniversitede okumak istiyorsunuz. Gelin hep beraber bu ünlüleri bölümleri ile beraber görelim..

boğaziçi mezunu ünlüler

Boğaziçi Üniversitesinden Mezun Olan Ünlüler

-Teoman

Türkiyenin en ünlü rock şarkıcısı Tahmin edebilemeyeceğiniz bir bölümden mezun, bu bölüm Boğaz içi üniversitesi Sosyoloji Bölümü..

-Nagehan Alçı

nagehan alçı

Gazeteci – Yazar Rasim Ozan Kütahyalı’nın eşi Nagehan Alçı Da Boğaziçi mezunlarından, Kendisi Siyaset bilimi ve uluslar arası ilişkiler okumuştur. Şu an gazetecilik ve habercilik yapmaktadır..

– Vedat Milor

Vedat Milor okuması ile ünlü bir insandır, Türkiye’de ve yurt dışında bir sürü üniversitede okumuş ve eğitmenlik yapmıştır aslında kendisi. Fakat Boğaziçi üniversinde de okumuş Makine Mühendisliği bölümünde başarılar elde etmiştir.

– Cem YılmazBoğaz içinden mezun olan Cem Yılmaz Turizm Ve Otelcilik Yönetimi Bölümü okumuştur, bölümü ile ne kadar da alakalı bir meslek yapıyor değil mi?

– Ahmet Davutoğlu

Ülkemizin Başbakanlık görevini de yapmış olan, Konyalı 26. Dönem Başbakanımız Ahmet Davutoğlu Boğaziçi üniversitesinde Siyaset bilimi ve uluslar arası ilişkiler ayrıca Ekonomi  Bölümlerini çift ana dal olarak okumuş ve tamamlamıştır.

– Güler Sabancı

Ülkemizde Zengin denince ilk akla gelen insanlardan biri olan Sakıp Sabancı’nın yeğeni güler sabancı, Boğaziçi üniversitesinde İşletme Bölümünden Mezun olmuştur. Bulunduğu konum ile gayet alakalı bir bölüm gibi..

– Gülse Birsel

Avrupa Yakası ile yoğun bir şekilde tanınan, ve son günlerde Jet Sosyete Dizisi ile Senaristlik ve Yönetmenlik yapan Gülse Birsel, Boğaziçi Ekonomi Bölümünden Mezun Olmuştur. Bu bölümden, senaristliğe ve yönetmenliğe geçişini merak etmiyor değilim aslında. :)

  Uraz Kaygılaroğlu & Tom Hardy Benzerliği

– Defne Samyeli

Güzelliği ile kendinden sık sık söz ettiren, yaşına göre çok daha genç gözüken, Haberlerin değişmez sunucusu ve yapımcısı Defne Samyeli Hanım Da Boğaziçi Mezunlarından, Üniversitede Kimya Bölümü okuyan Defne Samyeli annesini mutlu edebilmek için Endüstri Mühendisi olmak istiyordu. Bu hedefini gerçekleştirebildi mi bilmiyorum..

– Fahriye Evcen

Güzel oyuncu, Boğaziçi tarih bölümünden mezun olmuştur. Kendisi dizilerin ve filmlerin vazgeçilmez güzel oyuncularından biridir.. Ayrıca Tabii ki bu kişinin Eşi Yakışıklı Oyuncu Burak Özçivit’tir..

– Nuri Bilge Ceylan

Bilindiği gibi kendisi ödüllere doymuyor, bu sene yine festivalden ödül ile döndü, yaptığı tüm filmler festivallerde konuşulan Nuri Bilge Ceylan Boğaziçinde Elektrik ve Elekronik bölümünü bitirerek mezun olmuştur.

– Mehmet Erdem

Son senelerde büyük çıkış yakalayan şarkıcı Mehmet Erdem de Bu ünlü üniversitenin mezunlarından, Kendisi yine zor bir bölüm Olan Makine Mühendisliği bölümünden Mezun olmuştur. Kendisini Tebrik ediyoruz, Sesi kadar mesleğinde de başarılı bir insan olabilir..

– Nil Karaibrahimgil

Ünlü şarkıcı ve bestecinin kızı olan Nil, Tatlı bir sese ve görünüşe sahip, ve bir çok şarkısı dilleri esir almış hafızalardan silinmemiştir, hâlâ çok güzel şarkılar üretmektedir.

işte bu kızımız da siyaset bilimi ve uluslar arası ilişkiler bölümünden mezun olanlardan..

– Şenes Erzik

Belki bu kişiyi aranızdan tanımayanlar olabilir, ama kendisi Türkiyeyi dünya üzerinde temsil eden en önemli kişilerden biridir, Kendisi Uefanın Asbaşkanlığını yapmış ayrıca Fifa icra komitesinde de yer almıştır. Ayrıca Kendisi Boğaziçi İşletme Ve Ekonomi bölümünde Yönetim kurulu üyeliği dahi yapmıştır..

– Haldun Dormen

Ünlü Tiyatrocu Aslında Yale Üniversitesini bitirmiştir, Ama Robert Koleji ile Boğaziçi Bağlantılı olduğu için iki okulu hep bir arada saymaktlar, bu sebeple kendi adında sahnesi bile bulunan bu ismi Boğaziçi Mezunu olarak kabul etmekteler.

  Uraz Kaygılaroğlu & Tom Hardy Benzerliği

Ünlüler Bu kadar mı?

Hayır aslında çok fazla ünlü bulunmakta, fakat bu ünlüleri burada sıralamaktan ziyade google’da gördüğümüz bu ünlülerin listelendiği sıralamaya bakarak faydalanabilirsiniz, aslında bir yerde sitemize bile girmenize gerek kalmayacak artık..

 

Ben de bir boğaziçi mezunu olarak bu tür insanlarla aynı yerden mezun olmaktan dolayı gurur duyuyorum, hele ki listede öyle isimler var ki, bu tarz insanları listede görmek size bazı konularda çok fazla motivasyon sunuyor buna emin olabilirsiniz..

Boğaziçi üniversitesi mezunları beni yeterince tatmin etti diyebilirim..

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.