MMOFPS Oyunlar (Sürekli Güncel)

MMOFPS oyunlar, aslında oyun tarihinin büyük bir bölümünde vardılar, fakat MMORPG ile karıştıranlarda çok oluyor. Öncelikle bunun detayına inerek MMOFPS nedir bunu anlayalım böylece, kendimiz de bu oyunları bulabilelim.

MMOFPS Nedir?

MMOFPS ingilizce “Massively Multiplayer Online First Person Shooter” Olarak yazılır, bunun anlamı da.

“Çevrimiçi Kitlesel Çok oyunculu, birincil şahıs nişancı”  olarak çevirmek en doğrusu olacaktır.

Yani özetler isek bir Oyunun MMOFPS olabilmesi için ne gibi şartlar olmalıdır?

  • Çevrimiçi Oyun Olmalı
  • Multiplayer (Çok oyunculu desteklemeli)
  • 50’ye kadar insanın aynı anda oynayabilmesi.
  • FPS Olabilmesi (Bunu Açıklayacağız)

Efendim FPS yani First Person Shooter Nedir peki? RPG Oyunlardan farkı nedir?

FPS oyun demek Sizi oynanan karakterin içine koyarak, kollarınız, bacaklarınız ve var ise silahınızın gözükmesi anlamına gelmektedir.

Yani karakterin kendisini oynuyorsunuz. MMOfps oyunlar bunun gibidir.

Bu sebeple MMOFPS birleşimi yapılmıştır. MMO FPS yani MMO(Çevrimiçi, çok oyunculu, 50ye kadar) FPS(Karakteri sizin canlandırmanız)

olarak kısaca özetleyebiliriz.

Şimdi gelelim MMOFPS oyunları nelerdir? Güncel MMOFPS oyunları listeleyelim ve sizler de bizler ile paylaşmaya çekinmeyin.Elimizden geldiğince ücretsiz MMOFPS oyunları paylaşmaya çalışacağım.

MMOFPS Oyunları

world of warship World Of Warship

20. yüzyılda geçen, gemi savaşlarını konu alan bir MMO oyunu, oyunda ateş gücü, hız, zırh

ve daha bir çok konuda geliştirmeler yaparak diğer gemiler ile savaşın içine giriyorsunuz.

 


COUNTER-STRIKE NEXON: ZOMBIESCOUNTER-STRIKE NEXON: ZOMBIES

Oyunda bir çok mod ve harita bulunmaktadır, zombi modları dışında orjinal counter daki gibi, rehine kurtarma, bomba savunma gibi modlar da mevcut. Teröristlerle mücadele edebileceğiniz gibi tamamen bir zombiye de dönüşebilmeniz mümkün.


warface WARFACE

Crytek tarafından geliştirilen FPS oyunu, Cryengine motoru kullanıldığı için kendini bir çok oyundan ayırıyor, takım çalışması yapabildiğiniz oyunda, bireysel olarakta kendinizi geliştirmenize imkan sağlanıyor.

Güncel tutulan oyunlardan biridir kendisi.


cross fireCROSS FIRE

Birbirine karşı iki amansız takımın mücadele ettiği ücretsiz bir MMOFPS oyunudur, Bir tarafta kara listedeki teröristler bulunurken, diğer tarafta küresel risk oluşturan bu teröristlere karşı mücadele veren askerler var.

 


Fallen Earth FALLEN EARTH

Bu oyunda hem MMORPG hem de MMOFPS modları bulunmaktadır, Oyunun konusu ise dünya nüfusunun %99’unu öldüren Shiva olarak bilinen bir virüs salgınından sonra, aradan geçen 100 yıl sonrasında 2156 yılında geçmektedir. Fallen Earth ismindeki gibi kocaman bir dünya, 1000 kilometrekare üzerine kurulu devasa bir dünya.

 


Fortnite Battle Royale Fortnite Battle Royale

Evet, Fortnite oyununu bilmeyen yoktur artık, bu sebeple oyun açıklamasını değiştirdik.  Oyunun Battle Royale versiyonu ücretsiz olarak sunulurken diğer oyunlar ile benzerlik oluşturmaktadır, gök yüzünden dünyaya inerek, hayatta kalmak ve kendinizi geliştirmek zorundasınız, aksi halde pek uzun süre yaşamazsınız.

 


Guns And Robots Guns And Robots

Bu oyunda Vahşi batı ve robotlar bir araya gelmiş saçma bir konsept oluşturulmuş gibi gözüküyor olabilir, Fakat guns and robots oyununda 150 den fazla bileşen ile sıfırdan kendi robotunuzu geliştirebilir ve savaş yeteneklerinizi güçlendirebilirsiniz. Bu oyunda 5 kişilik takımlar kimse kalmayana kadar birbirlerini imha etmek için uğraşıyor.


h1z1 H1Z1

Oyunun ismi H1N1 gibi grip virüsü ismine benziyor olabilir, fakat burada zombi sanılsada oyunun amacı bambaşka, 150 kişilik bir dünyada, araba içinde giderek düşmanlarınızı yok etmeye çalışıyorsunuz, diğer oyunlara göre takım sistemi mevcut ve savaş pozisyonları biraz değişik gelebilir. Yine arabanızı geliştirebiliyorsunuz tabii ki.


GOTHAM CITY IMPOSTORSGOTHAM CITY IMPOSTORS

Gotham City Batman’in doğup büyüdüğü şehirdir, Açık sokaklarda Batman ve Joker gibi giyinmiş adamların savaşına şahit olacaksınız, gotham sokakları hiç bu kadar karışmamıştı. Çılgın ve komik kostümler ile gireceğiniz dünya sizi çok eğlendirecek.

 


team fortress 2 Team Fortress 2

MMOFPS oyunlarının en eskilerinden ve en eğlencelilerinden, birbirinden eğlenceli görevler ve haritalar ile, hem 3d dünyasına hem de çizim dünyası ile, farklı ateş güçleri ile farklı karakterlere bürünerek, ücretsiz farklı bir oyunun dünyasına gireceksiniz. Çevrimiçi Multiplayer takımlar ile savaşmak bu oyun kadar bağımlılık yapmamıştı. Ben de uzun seneler oynadım.


wolfteam WolfTeam

Eğlenceli oyunlardan bir diğeri, Türkiyede de fazlası ile rağbet görmüş bir oyun. İster bol teçhizatlı savaşçı bir asker olun, isterseniz hızlı çevik ve güçlü bür kurt adam olun. Düşmanlarınızı parçalayın. Bu oyunda bu tercih size kalmış, istediğiniz zaman dönüşerek takımlar halinde birbiriniz ile dövüşeceksiniz, bakalım takımınızı etkileyecek kadar güçlü bir oyuncu musunuz?

 


piercing blow Piercing Blow

Ücretsiz oyunların gözdesi olan bu oyunda, MMOFPS olayını sonuna kadar yaşayacaksınız, grafiksel ve silah açısından başarılı olunan bu oyunda, ayrıca görüş gizlenme konularda da başarılı, eğer ki fps oyunları oynuyorsanız bu oyunda kendinizi geliştirerek diğer oyunlar için başarı gösterebilirsiniz.

 


MMOFPS Oyunlar Tavsiye

Biliyoruzki bir çoğunuz, Zula, Pubg gibi oyunlara vakıfsınız bunları bu sebeplerden listelerde sunmadık aslında, ama sizlerin de farkettiği ve eğlendiği online fps oyunlar mevcutsa, bizlerle yorumlarda paylaşın.

Böylece bu tavsiye ettiğiniz oyunlar diğer kullanıcılar içinde tavsiye olmuş olur, bu liste sizler sayesinde güçlensin istiyorum, listeden kaldırılacak ya da eklenecek oyunlar olacaktır.

Denediğiniz ve hoşunuza giden oyunları lütfen bizler ile paylaşın.

Bol eğlenceler. Oyunsuz kalmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.