Türk takvimine göre bebek cinsiyeti

Merhaba,

Türk takvimine göre bebek cinsiyeti hesaplaması biraz zor bir olaydır. Çünkü Yaş ve bazı faktörler araya girmektedir.

insanlar diğer bir ismi olan çin takvimini kullandığı için bu isim pek bilinmemektedir.

Türk takvimine göre bebek cinsiyeti 1

Türk ya da çin takviminde Anne yaşı ve hamile kaldığı ay üzerinden hesap tablosunu şu şekilde sunabiliriz.

İşin özünde 12 Hayvanlı türk takvimi değil aslen çin takvimidir.

 

Tablo ise aşağıdaki gibi aylara göre listelenmiştir. Yaşınız ve hamile kaldığınız ay.

Türk Takvimine Göre Bebek Cinsiyeti Tablosu

Türk takvimine göre bebek cinsiyeti 2

Türk – Çin takvimine göre şu an 78. Döngü içerisinde bulunduğumuz için tahminler burada bu şekilde verilmiştir. Tabii bunlara inanıp inanmamak ne kadar doğru olur bunun kararı sizlere kalmış. :)

 

Türk takvimi denilen şey aslında tamamen 12 hayvanlı çin takvimi ile karıştırılmasından ibaret diyerek açıklamamızı da yineliyoruz.

Bebek bekleyenlere sağlıklı bir hamilelik ve doğum dileriz!

Bebek Cinsiyeti Öğrenmenin Diğer yolları

Tıbbi yollar

Bilindiği üzere ultrasonografi teknolojisi çok gelişti ve kısa süre içerisinde sonuç alınabilen en kesin yöntemdir. Bu yöntemi uygulayarak kısa süre içerisinde merakınızı giderebilirsiniz.  Ve ayrıca canlı bir şekilde izlemenin heyecanını da yaşayabilirsiniz. Genellikle hastalık teşhisinde kullanılan bu yöntem bebeğiniz ile alâkalı çeşitli tahlillerden sonra doğum öncesinde bebeğinizin çeşitli rahatsızlıklarını öğrenerek önceden müdahele etmenize yardımcı olacaktır.

 

 

Eski Geleneksel yöntemler

Türk / Çin takvimi dışında popüler olan bir çok yöntem vardır, bunlar pek gerçekliği yansıtmasada test edilerek ufakta olsa bir merak giderilebilir. Bunların tamamı aslında hurafeden ibarettir.

Çünkü babanın hareketleri vs. gibi şeylerden bahsediliyor, hamile kalındıktan sonra başka şahısların yaptığı hiç bir hareket cinsiyetin belirlenmesinde etken olmaz.

 

Bilimsel Yollar ve yöntemler

Her ne kadar kesinliği kanıtlanmamış olsa da bilimsel bazı yöntemlerde mevcuttur. Bu yöntemler genellikle dünya üzerindeki insanların tecrübeleri ile toplanmış yollardır.  Kız Erkek Bebek Bilimsel Cinsiyet Tahmini Sayfamızdan bebeğinizin cinsiyetini öğrenmeye dayalı çeşitli bilimsel yöntemleri de öğrenebilirsiniz.

Bilimsel yöntemler genellikle çevrenizin vs. yaptığı hareketlerden ziyade vücudunuzun verdiği reaksiyon ve hormonlar ile alâkalı vücunuzun geliştirdiği belirtiler üzerine kurulu tahminler yürütmektedir. Tavsiyemizdir. Kendi araştırmamızdır.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

 

One Response
  1. Filiz

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.