Erkek Bebek Belirtileri Bilimsel Cinsiyet Tahmini

Hamilelikte Cinsiyet Belirtileri (Bilimsel)

Merhabalar,

Bu konuya geldiyseniz büyük ihtimal ile hamile olabilirsiniz, Her ne kadar bilimsel denilse de buradakilerin tamamı büyük ihtimal tahminden ibarettir, en güzel sonuç tabii ki ultrason vb. yöntemler ile alınacak sonuçtur. Türkçe kaynaklarda aradığınızda sitelerdeki ve videolardaki erkek bebek belirtileri pek gerçeği yansıtmıyor gibi, bilimsel bile olduğu söylense yıllardır canınız şu yemeği çekerse vs. gibi bilimsel olmayan belirtileri yazıyorlar. Gebelikte cinsiyet tahmini yapmak için çeşit çeşit yollar denenmektedir. Gebelik hesaplama takvimi vb. şeyler de mevcuttur bu konu ile ilgili. Fakat yetersizdir. Peki bebeğin cinsiyeti nasıl anlaşılır? Hamilelikte cinsiyet belirtileri çok komplike olmayan bazı maddeler ile tahmin edilebiliyor.

Hamile olduğunuzu öğrenir öğrenmez ilk merak edilen sorulardan biri, Acaba Erkek mi? Kız mı? Bu meseleyi merak etmeyecek anne, baba ve hatta akrabalar yok gibidir. Söylendiği gibi Türkçe kaynaklarda herhangi bir bilimsel açıklama bulamadığımız için yabancı kaynaklardan bazı çeviriler yapacağız sizlere.

Bebeğiniz erkek mi acaba? Hadi gelin bakalım bu konuda kaynaklar neler söylüyor. Gebelik sürecinde doktordan bilgi almadan önce vücudunuzun bazı işaretler vereceği belirtiliyor, bu belirtiler size bir yerde cinsiyeti gösterebilir gibi. Hamilelikte erkek bebek belirtileri ya da kız bebek belirtileri aşağıdaki şekillerdedir.

Belirti Türleri

Sabah Bulantısı Olması Ya da Olmaması

mide bulantısı

Bilindiği üzere hamilelik döneminde sabahları bir mide bulantısı gelişmektedir. İlk dönemler mide bulantısı ile uyanabilirsiniz hormonlarınız yediğiniz yemekleri kabul etmez duruma gelmektedir.

Peki sabah bulantınız yok mu? İşte o zaman bu bir erkek çocuğa işaret olabilir. Öyle ki kız bebekler korkunç mide bulantılarına sebep olabiliyor iken erkek bebeklerde tam tersi herhangi bir mide bulantısı hissetmeme ihtimaliniz olabilir.

Kuru cilt sorunları

kuru cilt

Cildiniz normal zamanlardakinden fazla mı kuruyor? Sürekli krem ve losyonlar mı kullanmak zorunda kalmaya başladınız? Gebelik sırasında vücudunuz bir çok değişiklik geçirmeye başlar, kuru ve çatlamış eller, kurumuş bir cilt ise bir ihtimal hamileliğin yanında erkek bebek anlamına da gelebilir.Uyku Pozisyonu

Hamilelikte zaman geçtikçe uykunuzun gelmesi biraz zorlaşabilir. Hamilelik süreci genellikle yorgun ve bitkin bir halde geçmektedir, karnınızda küçük bir insanı taşımak kolay bir iş değildir nihayetinde. Özellikle de zaman geçtikçe göbeğiniz büyümeye devam edecek ve bu uyku pozisyonlarını kısıtlayarak uyumayı biraz daha problem haline getirebilecektir. Ama farkında olmadan nasıl uyuduğuzun bebeğinizin cinsiyeti ile bağının olabileceğini biliyor musunuz?

Uyurken eğer ki sağ tarafa uyuyorsanız bu kız bebeğiniz olabileceği anlamına gelirken sol tarafı tercih etmeniz erkek bebeğiniz olabileceğini düşündürtebilir. Tabii ki bu uykuya geçtiğiniz pozisyon değil de uykuya daldıktan sonra yatakda genelde uyurken durduğunuz yön ile daha belirgin bir şekilde belirlenebilir.

Nabız / Kalp Atışı

kalp atışı

Bebeğin kalp atışını duymak hissetmek, o yaşam belirtisini görmek ve algılamak bambaşka bir histir. Bunu en iyi anneler anlayacaktır. Bebeğinizin kalp atışlarını dinleyebiliyorsanız eğer şanslısınız. Kalp atışı hızının bebek cinsiyetini belirlediğine dair kanıtlar var, Doktorlara kontrole gittiğinizde bebeğinizin kalp atışını ölçecektir.

Eğer ki kalp atışı dakikada 140 altında çıkar ise bu erkek bebeğe işaret olabilir, 140 üzeri ise kız bebeğe işaretir. Tabii bunu garantilemek için her seferinde 140 üstü veya altı sabit olarak çıkması gerekmektedir.

Soğuk eller ve ayaklar

soğuk eller ve ayaklar

Elleriniz sürekli üşüyor mu? Ayaklarınız da bu şekilde bu durumdan müzdarip olan kişilerden misiniz? Hamilelik sürecinde çoğaldı mı yoksa? Belki bizdeki sadece bir kuruntudur, bir çorap giyer bir eldiven takar, sobanın, peteklerin  yanına yanaşır bu sorundan kurtulursunuz, Fakat kaynaklarda söylendiğine göre Eğer hamilelik sürecinde elleriniz ve ayaklarınız üşüyor ise bu çocuğunuzun erkek olabileceğine işaret imiş, yok eğer ki bu konuda herhangi bir sıkıntınız mevcut değil ise sizi kız çocuk bekliyor da olabilir.

Saç Uzama Hızı

saç uzama hızı

Hamile kaldığınız zaman vücudunuzdaki hormonlar değişebilir ve bu saç uzama hızınıza da etki edebilir. Gebelik döneminde saçlar daha hızlı büyüyebilir ve çoğalabilir, ve hatta hamilelikten sonra bu çoğalan saçlar tekrar kaybolabilir de. Saçınızdaki bu etkilerin tamamı doğacak olan bebeğinizin cinsiyetinin göstergelerinden olabilir. Diyelim ki saçlarınızı kestirdiniz, ve baktınız ki normalden hızlı uzuyor, bu erkek çocuğa işaret olabilir! Küçük kızınız da karnınızda güzelliğine güzellik katarken sizin saçlarınızdan birazcık alıyor olabilir. :) Kısaca saçınız hızlı büyüyorsa bu erkek bebeğe, dökülme vs. yaşanıyorsa kız bebeğe işaret olabilir.

Karın Büyüklüğü

Fit bir vücudunuz vardı ama o da ne? Gebe kaldıktan sonra şişmeye kilo almaya başladınız bir de üstüne karnınız büyümeye başladı. Basketbol karnı terimi yurt dışında kullanılan bir terim sanırım. Bu karına sahip olan hamilelerin erkek çocuğa sahip olabileceği söyleniyor. Erkek çocuğa hamile kaldığınızda karnınız büyüdükçe büyür fakat vücudun diğer bölgelerine nadiren yayılabileceği söylenmektedir.

 

Akne Sornu

Karnınızda bir bebek taşıyorsanız eğer bundan vücudunuzdaki tüm hormonlar etkilenebilir, buna cildiniz de dahil. Değişen hormonlar bazı cilt problemlerini de beraberinde getirebilir.

Ve görülen o ki, hamilelik döneminde artan sivilce ve akneler bir kız çocuğundan çok bir erkek çocuğunu işaret etmektedir. Hamilelik döneminizde güzel bir cildiniz var ise bu kız çocuk anlamına gelebilir, ama cildinizde bu tür sorunlar yaşıyorsanız erkek çocuk bekliyor olabilirsiniz.

 

Göğüs büyüme dönemi

Hamilelik dönemindeki fiziksel değişimlerden biri de göğüslerde olabilir, daha süt bile üretmeye başlamadan göğüsler büyümeye başlayabiliyor. Kadınlar genelde sol memelerinin sağdan daha büyük olduğunu söylese de bir erkek bebek belirtisi olarak hamilelik döneminde sağ göğsün daha büyük olabileceği şeklindedir. İster ölçebilir, ister ayna karşısına geçip bakabilir isterseniz de eşinize sorabilirsiniz, belki belirgin bir fark hissediyorsunuzdur!

 

Karın düşüklüğü – yüksekliği

Daha önce basketbol karından bahsetmiştik, eğer karnınız alçaktan düşük bir şekilde ilerliyorsa bu erkek çocuğuna yüksekte ise bu kız çocuğuna gebe olduğunuzu gösteriyor olabilir. Genelde bu durumun kişinin vücudunun kas yapısı ile alâkalı olduğu düşünülür, ama eskiden beri gelen inanışlardan biri bu bahsedilen konu üzerinde duruyor.

 

Linea Nigra – Hamilelik Çizgisi

Linea Nigra genellikle gebelik (hamilelik çizgisi) olarak isimlendirilen, göbeği saran siyah bir çizgidir. aslında bu göbeğinizde her zaman vardı fakat hamile kalana kadar görülmesi pek mümkün değildi. Zaten karın şişmeye ve gebelik ilerlemeye başladıkça bu daha da belirginleşir. Bu gebelik çizgisi bebeğin cinsiyetini belirlemede bir kıstas olabiliyor.  Eğer bu çizgi belinizden geçiyorsa ya da düz değil de bir kırılma yaşıyorsa bu erkek bebek olabileceğine işaret ettiği söylenmektedir.

 

Tabii ki hamilelik çizgisi tamamen tıbbi bir olaydır burada bahsedilen sadece tahminden öteye geçemez.

 

Ultrasonografi – Ultrason

Gelin gelelim en önemli konuya, tabii ki doğmamış bebeğin cinsiyetini belirleyebileceğiniz en kesin ve emin yol. Uzman bir hekim tarafından ultrason ile incelenmesidir. Bu sayfada yazılan yazıların tamamı yabancı kaynaklardan alınmış tahminler ve deneyimler üzerine yazılmış yazılardan ibarettir. Her geçen gün tıp ilerlerken bebek cinsiyetini öğrenme yollarıda kolaylaşmaktadır. Cinsiyetini tahmin etmek yerine bir hastaneye başvurmanızı tavsiye edebilirim.

Ayrıca daha yeni hamile kaldığınızı düşünüyorsanız eğer Hamilelik belirtileri ne zaman başlar konusunu da inceleyebilirsiniz.

 

Kız ya da erkek olsun, bebeklerimiz sağlıklı olsun. (İnşallah)

 

iyi günler dilerim efendim.

Erkek Bebek Belirtileri Bilimsel Cinsiyet Tahmini” için 2 yorum

  1. Çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim, cinsiyet tahmini gerçekten şansa kalmış bir iş sanırım çokta kasmamak gerekiyor gibi geldi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.