Bu yazının amacı ne olabilir?

Bu yazının amacı ne olabilir?

Sonsuz evrende yaşadığımız gezegen olan Dünya’nın bulunduğu galaksinin bile toz zerreciği kadar değeri olmamasına rağmen, bir ikili sistem dünyasında bu yazıyı yayınlamak, bu veya herhangi evrene ne gibi bir katkı sağlayacaktır?

Bu yazılan fikirler, bu yazıların bulunduğu sunucunun fişi çekildiğinde evrende tamamen kaybolabilecek iken, benim vücudumun elektriğinin de sonlanması ile tamamen yok olmayacak mıdır?

Tabii ki hayır, Fikirler ve düşünceler virüs gibidir, kitlesel olarak yok edilmediği sürece sonsuza kadar yaşayabilme ihtimalleri vardır. Bir yazıyı yazarak başka insanlara fikir aşılayabilir ve o virüsü bulaştırabilirsiniz. Böylece o yazının ömrünü bir şekilde uzatabilir, belki de fikrinizi oluşturduğunuz düşünceyi ölümsüzleştirebilirsiniz.

Bu yazının amacı ne olabilir? 1

Bir fikri siz düşünüyorsunuz diye bu, bu fikri başkasının da düşünmeyeceğini göstermez, bazı fikirler eninde sonunda doğanın kanunu içerisinde ortaya çıkar.

Peki ya ölümsüzlük?

Ölümsüzlük bizler için gerçekleşmesi pek mümkün gibi gözükmüyor, her fikir ve her canlı bir gün ölebilir, hatta cansız maddeler bile kaybolabilir. Ölmeyecek tek gerçek evren ve zamandır.  Evren hepimizin bildiği sonsuz ucu bucağı olmayan, yokluktan madde yaratabilen uçsuz bucaksız karanlık.

Zaman Kavramı

Zaman algımız çoğunlukla dünya üzerine kurulu zamandan ibaretken aslında evrende zaman çok daha farklı işlemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.