Akşam Yemeği Yemeden Kaç Kilo Verilir?

Akşam yemek yemeden kilo verilir mi? Peki akşam yemeği yemeden kaç kilo verilir?

Öğünleri atlamak genelde pek sağlıklı bir yöntem olmasa da insanlar bazı öğünleri atlayarak zayıflama yolu ile diyete başvuruyor, diyet aslında öğünleri azaltmaktan ziyade yiyecekleri azaltmak olarak görülebilir. 

Bu sorunun cevabını sizler ile bulmaya çalışalım bakalım..

Akşam Yemeği atlayarak kilo nasıl verilir? Akşam yemeğini Atlamak Zayıflatır mı? Akşam yemeği yemeden zayıflama yolları.

akşam yemeği yemeden kaç kilo verilir

Akşam Yemeği Yemeden Kaç Kilo Verilir?

Kilo vermek için, vücudunuzun ihtiyacından daha az kalori tüketmeniz ve akşam yemeği gibi öğünleri atlamak kalori miktarını azaltmanın kolay bir yolu gibi görülebilir. Ancak, çok aç kalmak veya çok az kalori tüketimi vücudunuzda geri tepebilir.

Yemek atlama diyetinize başlamadan önce, rehberlik için bir doktora veya kayıtlı bir diyetisyene danışın.

Akşam Yemeğini Atlamak Zayıflatır mı?

Hangi stratejiyi kullanırsanız kullanın istenmeyen kiloları vermenin yolu, negatif kalori dengesi oluşturmaktır.

1 kilo yağın 3.500 kaloriye eşit olduğu göz önüne alındığında, kalori alımınızın günde 500 kalori azalması, haftada 1 kilo yağ kaybetmenize yardımcı olabilir.

Örneğin, 30 yaşında bir kadın,167 CM uzunluğunda, 81 kilo ağırlığında bir kişinin günlük kalori miktarı 2100 iken kilo vermesi için Günlük 1600 kalori alması gerekir.

Çoğu kişi için, akşam yemeği günün en büyük öğünüdür ve bunu atlamanız, kilo vermeniz için ihtiyacınız olan 500 kalori miktarını sağlayabilir.

Ancak, bu strateji sadece kahvaltıda, öğle yemeğinde ve atıştırmalıklarda daha fazla yemeyerek kayıp kalori miktarını telafi etmiyorsanız işe yarar.

Kalorileri kontrol altında tutmak için, kahvaltı ve öğle yemeği arasında eşit olarak dağıtın ve atıştırmalık için birkaç yüz kalori bırakın.Örneğin, 1,600 kalorili kilo verme diyetinde, kahvaltı ve öğle yemeğinde 600 kalorilik yiyecek ve iki atıştırmalık arasında yemek için 400 kalori tüketeceksiniz.

Akşam Yemeği Yemeden Kaç Kilo Verilir? Sorusundan ziyade akşam yemeği yememek doğru mudur denilmelidir.

Sağlıklı bir kahvaltı ve öğle yemeği yiyin

Düşük kalorili kilo verme diyetinde vücudunuzun iyi bir sağlık için ihtiyaç duyduğu tüm besinleri almak için daha az kaloriye sahip gıdalar tüketirsiniz.

Akşam yemeğini öğünlerden çıkarmak bir öğün fırsatı sunmakta, bu da kahvaltı ve öğlen yemeğinin kalori üzerinde aşırıya kaçmadan sağlıklı, besin açısından zengin yiyeceklerden oluştuğundan emin olmanız gerektiği anlamına gelir.

Vücudunuza ihtiyaç duydukları şeyleri yemek için çoğunlukla meyveleri, sebzeleri, tam tahılları, yağsız proteinleri, az yağlı sütleri ve sağlıklı yağları tüketin.

Örneğin, 600 kalorili dengeli bir kahvaltıda 1 bardak yağsız süt ve bir orta dilimlenmiş muz ile birlikte 3 adet tam tahıllı, şekersiz ekmek, iki adet sert kaynatılmış yumurta ve bir dilim tam buğday tostu 1 çorba kaşığı fıstık ezmesi.

Öğle yemeğinde, 4 ölçü somon, 4 adet ızgara somon, 10 adet kıyılmış ceviz ve 2 yemek kaşığı az yağlı salata ile beslenin, orta boy armut ve 200 gram yoğurt ile dengeleyin. ( Bu bir örnektir bunu uygulamayın)

Atıştırmalıklarınızı Akıllıca seçin

Ertesi sabah öğlen yemeği ile kahvaltı arasında geçen süre yemek yemeden geçirmek için çok uzun, aperatifler kilo verme planınızın önemli bir parçası.

Kahvaltı ve öğle yemeğinde olduğu gibi, atıştırmalıklarınızı, lifte yüksek kalorili düşük kalorili gıdalarla oluşturun.

Aperatiflerinizi seçmekte size kalmış. Kalori alımının zamanlaması, kilo kaybı söz konusu olduğunda genel rakam kadar önemli değildir. Açlıktan öğleden sonra bir şeyler atıştırmak ve daha sonra normalde akşam yemeği yiyeceğiniz zamanları yumuşatabilirsiniz.

Kalori aralığı içinde kalan iyi atıştırmalık seçenekleri arasında 1 çorba kaşığı fıstık ezmesi ve bir orta elma, beş tane tam tahıllı krakeri olan bir sebze çorbası, 1/2 fincan pişmiş brokoli ve 30 gram düşük- yağsız peynir veya bir bardak yağsız süt ile 3 bardak yağsız patlaşmış mısır. (Örnek)

Akşam Yemeği Atlama Tuzakları

Akşam yemeğinin atlanması, kilo vermenin bir yolu olarak sağlık profesyonelleri tarafından önerilmez.

Yemek yemeden uzun süre geçirmek çok fazla aç olmanıza neden olur, bu da aşırı yeme isteği ile kilo kaybınızı engelleyebilir veya kilo almanıza neden olabilir.

Ayrıca, öğünlerin atlanması, erkeklerin günde 1.800 kaloriden daha az ve günde 1.200 kaloriden daha az olan kadınlar için çok az kalori tüketmesine yol açabilir.

Yeterince yemek yememek, kalori yakmaktan sorumlu olan metabolizmanızı yavaşlatır.

Daha yavaş bir metabolizma, daha yavaş kilo kaybı veya hiç kilo kaybı anlamına gelir.

Akşam yemeği ayrıca bir sosyal yemek olma eğilimindedir ve onu atlamak, arkadaşlarıyla ve aileleriyle birlikte planlara bir engel koyabilir.

Kilo kaybı için kalori miktarını azaltmak için öğünleri atlamak yerine, gün boyunca eşit olarak yayılmış üç küçük öğün, artı kalori kontrollü atıştırmalıkları da planınıza uygun olarak yiyin.

Diyet içinde yayınlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.