Saç Dökülmesine Karşı En iyi Şampuan

Saç dökülmesi erkeklerde genellikle genetik olduğu için aslında bu tarz şampuanların bu tarz durumlarda saç dökülmesine engel olmadığı belirtilmektedir. Saç dökülmesine karşı en iyi şampuan erkek ya da kadın fark etmeksizin sizler için nasıl olur anlatmaya çalışacağım. Aslında genetik rahatsızlıklarda buna saç dökülmesini önleyen şampuan yerine yavaşlatan şampuan demek daha doğru olur.

İçlerinden bazılarını kendim kullandım bazılarını ise çevremdeki arkadaşlarım kullandı, anladığım noktalar şunlar ki, şampuanlar kişiye göre farklılık gösterebilmekte. Bende bir markanın farklı türleri bile değişiklik gösterebilmekte.

Ayrıca şampuanlar saç derisine etki ettiği için uzmanlar tarafından bu tarz şampuanların etkisi olmadığı söylenebiliyor.

Şahsi görüşüm sık kullanımda, saç dipleri güçlendiği için dökülmeyi yavaşlatabildikleri. Hangi şampuan kullanılır ya da kullanılmalı bu sizin bileceğiniz iş.

Saç Dökülmesine Karşı En iyi Şampuan

Öncelikle bir doktora gidip kan testi yaptırmalı, demir vb. eksikliğiniz var mı kadın tipi dökülme mevcut mu bunlar incelenmelidir.

Bu listede genellikle kendi kullandığım şekilde yorumlar yaparken insanların da yorumlarını ilave etmeye çalışacağım.

Liste karışık olarak verilmiştir, en iyisi ya da en kötüsü şeklinde bir sıralama değildir.

Öncelikle saç dökülmesine karşı bazı şampuanları listeleyelim. Saç dökülmesine karşı bitkisel şampuanlar denene bilmektedir. Plecenta şampuan türleri de listede yer alabilir. Markalar ile alakam yoktur, markaları deneyen kişilerin yorumları ve kendi yorumlarım mevcuttur.

Nasıl kullanılır ya da kullanılmalı bu uzmana sormanız gereken bir konudur. Sarımsak, çam terebentini vb. gibi doğal yöntemleri deneyen insanlar da mevcut.

Hatta doğum kontrol hapı katmak gibi yöntemler deneyenler bile var. Bunların yorumları sizlere kalmış.Şunu belirtmeliyim ki günümüzde bir çok şampuan sodium laureth sulphate içermekte ve bu maddenin deriyi tahriş ettiğini söyleyenler mevcut. Eczane bu konuda daha net bilgiler verebilir.

Doğru şampuan seçiminin saç dökülmesini engelleyebildiği de belirtiliyor. Saç dökülmesine karşı şampuanlar erkek kadın fark etmeksizin listelenmiştir. Saç dökülmesine karşı en etkili şampuanlar bunlar mı bilmem sadece gördüklerimi yazıyorum.

  • Sebamed
  • Bioblas
  • Bioxcin
  • Novocrin
  • Lacinia
  • Herbalife
  • Restorex
  • Prozinc
  • Zovali saç dökülmesine karşı sarımsaklı

Sebamed Anti-Hair Loss Shampoo

 

 

saç dökülmesine karşı en iyi şampuan

Bu şampuan hakkında geri dönüşler genellikle olumlu olmuş internetteki yorum araştırmalarımda, dökülme oranında ciddi azalma olduğunu belirtenler mevcut.

Bazı şampuanlara göre fiyatı biraz pahalı gelse de etki olarak etkili olduğu söyleniyor, şahsen deneyimlediğim şampuanlardan biri değil ne

yazık ki ama en yakın zamanda deneyeceğimi bilmenizi isterim.

Bioblas Saç dökülmesine karşı şampuan

Bioblas saç dökülmesine karşı bitkisel şampuan

Bu şampuan belki de en çok deneyimlediğim şampuandır seneler içerisinde.

Bende şöyle tuhaf bir durum olmaktadır, bu şampuanın bazı modelleri bende dökülmeyi artırırken bazıları azaltmakta neredeyse durdurmaktadır.

En son kendime uygun olarak kepeğe karşı etkili mentollü bir modelini bulmuştum güzel güzel geçinip gidiyorduk fakat etrafta bulamayınca

değişmek zorunda kaldım ve dökülmeler yine başladı.

Bu şampuanın bir sıkıntısı da bu benim için, daha önce aldığım türlerini tekrar bulamayabiliyorum her dönem farklı türü geliyor marketlere.

Saç dökülmesine karşı etkisine gelirsek.

Bu şampuan kepeğe karşı mentollü olan türü dışında saçlarımın köklerini kurutmakta ve dökmektedir, saç köklerim kabuk bağlamaktadır.

Ama tuhaftır ki saç dökülmelerim böyle olduğunda azalmakta. Kepeğe karşı etkili olanda deri dökülmeleri de duruyor.

Tabii ki tahmin edeceğiniz gibi saç diplerinin dökülmesi görünüş olarak kötü bir izlenim bıraktığı gibi rahatsızlık verebiliyor.

Bir de 2. günden sonra saçlarımı yıkamazsam felaket bir kaşıntı başlayabiliyor.

yıkamayı ihmal etmediğim sürece dökülme yaşamıyorum pek.

Ama bazı türlerinde tam tersi dökülmeyi hızlandırdığına şahit olabiliyorum.

O kadar çok türü var  ki en iyisi siz kendinize uygun olanını bularak deneyerek kendinize uygun olanını bulun ve bunu değiştirmeden öylece devam edin. Değişiklikler de dökülmeye sebep oluyor olabilir..

Bioblas Şampuanda eğer ki saçlarınızda kepek ve saç derinizde dökülme yaşıyorsanız.

Zencefilli ziyah paketteki şampuanı tavsiye edebilirim.

Bu tür şikayetleri bende kesmişti..

bioblas zencefil

Bioxcin

Bazı kişiler daha da döktüğü yönünde şikayetlerde bulunsalarda bunlar genellikle bu şampuanı uzun süreli kullanmayan kişiler olabilir.

Çünkü saç dökülmesi konusunda neredeyse en çok kullanılan şampuanlardan biri, ve çevremde kullananlardan yıllardır bırakmayan ve öven insan sayısı da yeterince fazla.

internette ki araştırmalarımda da gayet etkili olduğuna dair dönüşler aldım.

Kendi deneyimime geçersek eğer.

Ben ilk kullanımda saçlarımın daha hızlı döküldüğünü farkettim ve bıraktım, ve ilerki zamanlarda tekrar şans vermek istedim.

Bu sefer 3-4 kere Bioxcin kullanmakta inat ettim ve baktım ki her kullanımda saç dökülmesi azalıyor.

Yani bu şampuan da saç dökülmesi konusunda bende etki göstermişti. Ama Benim sıkıntım ara ara şampuanlara geçişlerdeki dökülmeler ki bunlar saçlarımı mahvetti bu güne kadar..

Novocrin

Bu ürün şampuandan ziyade saç bakım ürünü olarak görülebilir, fakat doktorlar tarafından bile tavsiye edilebilecek bir ürün olabiliyor.

Anti hair loss lotion diye bir Bakım losyonu da bulunmakta. Saç Dökülmesine Karşı En iyi Şampuan listesinde bu sebeple yer vermek istedim.

Saç kremleri kepek şampuanları ve diğer ürünleri de bulunmaktadır.

Restorex

Ben bu markanın daha çok saç uzamasını hızlandırdığını ve hacim verdiğini düşünüyordum, ama bu ürünü kullanıp saç dökülmesine karşı etki gördüğünü ve hacim kazandırdığını söyleyen insanlar okudum internette.

Prozinc

Bu ürünü genellikle eczanelerde bulabilirsiniz, bunun elbet bir sebebi vardır diye inanıyorum.

Daha önce Erhan Güleryüz’lü bir reklamı ile dikkatimi çekmişti, saçları gürleştirdiği kesin gibi görünüyor fakat

dökülme konusunda bir deneyimim olmadığı için bir şey diyemeyeceğim..

Sizlerin de Saç Dökülmesine Karşı En iyi Şampuan ile alakalı beğendiği ürünler var ise yorumlarda bahsedin lütfen.

Herkes için güzel tavsiyeler olacaktır.

 

Yorum yazmak gayet kolaydır..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.