Ayak Kemiği Çıkıntısı Ameliyatı Olanlar

Pek çok kişinin başına gelmesine rağmen internette pek bir kaynak bulamadım, Ayak kemiği Çıkıntısı Ameliyatı Olanlar var mı?

Ameliyat zorlu mu ne gibi bir süreçten geçtiniz? Ameliyat Hakkında kısa bir bilgi verebilir misiniz acaba?

Ayak Kemiği Çıkıntısı Ameliyatı Olanlar

Tıp dilinde Halluks Valgus (Bunyon) ya da diğer adı ile hallux valgus denmekte olan bu rahatsızlığın ana sebebini bilmiyorum fakat tedavisi ya da ameliyatı hakkında bilgi verebilecek bu konuyu okuyan birileri varsa sevinirim.

ayak kemiği çıkıntısı ameliyatı olanlar

Ayak kemiği çıkıntısı hem yürümede hem de ağrı olarak ayakkabı vb. konularda insanların bir çok şikayetine sebep olabilmektedir.

Doğuştan genetik olarak gelen bu rahatsızlık, yanlış ayakkabı seçimlerinden kaynaklı da zamanla gelişebiliyor.

Bu sebeple sağlığımıza dikkat etmek için giydiklerimize de dikkat etmemiz gerekmektedir.

Ameliyat sonrası giymeniz gereken ayakkabılara da dikkat etmelisiniz, öyle önünüze gelen ayakkabıyı giymenize müsade edilmez,

aksi halde aynı rahatsızlık tekrar baş göstere bilir.Genetik dışında uzun topuklu ayakkabıların uzun süreli giyilmesi sebep olabilmektedir.

Ameliyat dışında çeşitli alternatif tedavi ve çözüm yöntemleri de mevcuttur.

Tabii ki bu derecesine bağlıdır.

Bunyon ismi halk arasında dillendirilmektedir.

Ayak Kemiği Çıkıntısı Ameliyatı Sonrası

Ekşi Sözlükten Okyanusta bir ada rumuzlu bir yazar ameliyat hakkında şöyle bir yazı yazmış. Ameliyat tecrübeleri buradan paylaşılabilir.

Her iki ayağımda da 30 derecelik açı olması nedeniyle her ikisinden de 4 hafta önce ameliyat oldum.

Ameliyata saat 11.00 gibi girdim ve saat 13.00 gibi çıktım. ameliyat sonrası verilen ilaçlar nedeniyle herhangi bir ağrı hissetmememe rağmen gece ağrı olmaya başladı ancak yine morfin olduğu söylenen iğnelerin yapılması ile sıkıntısız bir gece geçirdim.

Sabah doktor kontrolu ve her iki başparmağımın arasına konan silikon makaralar ve bu ameliyat sonrasında kullanılan özel ayakkabılar ile öğlen hastahaneden çıktım.

ilk gün o ayakkabılara rağmen annem ve babamın yardımıyla en fazla bir kaç adım atabilerek evime gidebildim ve 2 güne bir pansuman için eve gelindi ve 12 gün sonra ilk doktor kontrolüne gittim.

Bu süre içinde ayaklarımın ıslanmayacak şekilde banyo yapabildim. ilk 3 gün ayakkabıya rağmen ancak birilerinin yardımı ve duvarlara tutunarak yürüyebildim ama 5. günden itibaren ayakkabıyla tek başıma ve daha rahat yürümeye başladım.

Kontrol sonrası doktorum o özel ayakkabılar ve makaraları bir ay daha kullanmam gerektiğini söyledi ve zaten şimdilik o sürecin içindeyim ama en azından annemlerden kendi evime dönebildim. özel ayakkabısı ile minik adımlarla da olsa yürüyebiliyorum.

Netice itibariyle en başta zihnen hazırlıklı olunması gereken bir ameliyat türü bu, kendinizi iyi hissetseniz bile en az 6 hafta ki bana 2 ay rapor verildi, normal hayatınıza dönemiyorsunuz.

Hikaricik isimli bir yazar ise

Ameliyat olduğu süreci ve sonrasını up uzun bir şekilde bizlere anlatmış.

https://eksisozluk.com/entry/49382706 Buradan yazarın Ameliyat tecrübesine ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki ise yaptırdığı ameliyattan memnun kalan bir hastanın yazısı

Buradan Bu yazıya ulaşabilirsiniz. En azından üstteki gibi olumsuz değil. Ayak Kemiği Çıkıntısı Ameliyatı Olanlar hakkında çok fazla yazı var ama başkalarının yazısını okumak için ekşi sözlüğe girebilirsiniz..

ayak kemiği çıkıntısı ameliyatı öncesi sonrası

Halluks valgus tedavi yöntemleri

Başparmak çıkıntısı ameliyatı olanların yorumlar bizler için çok önemlidir bu sebeple yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen.
Halluks valgus gece ateli veya Halluks valgus makarası denilen bir ürün ilerlememiş rahatsızlıklarda etkili olduğu söylenmekte. Ameliyatsız çözüm olarak belki düşünülebilir.
Ayak kemiği çıkıntısı için aparat olarakta bahsedilmektedir kendisinden.
Vida ile ameliyat türünü de okudum, ameliyat sonrası yürüme egzersizleri araştırabilirsiniz.
hallux valgus ameliyatı olanların yorumları olacak kişiler için çok önemlidir bu sebeple tekrar tekrar bu konudaki yorumlarınızı eksik etmeyin diyorum..
Ayak kemiği çıkıntısı ameliyatsız tedavi elbette herkesin isteyeceği tedavi yöntemidir, fakat doktoru ameliyat diyen kişiler için tavsiyeler de önemlidir bir nebze.

 

Ayak Kemiği Çıkıntısı Ameliyatı Olanlar” için bir yorum

  1. Babamın ayakları da aynı böyle kendisine doktora gitmesini söylüyorum ama bir rahatsızlık duymuyor gibi sanki, ileride problem olur mu, bu rahatsızlığı yaşayanlar cevap verebilirse sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.