Ayakkabı kokusunu gidermek için patates

Ayakkabı kokusunu gidermek için patates kullanıldığına dair söylentiler üzerine böyle bir konu açma gereği duydum. Türkiyede pek sonuç bulamayınca bu sefer tüm yabancı kaynakları kurcalamaya başladım.

Fakat oda ne? Ayakkabı içine patates koymak Hiç bir yerde denenmemiş ayakkabı kokusunu giderici etkisinden bahsedilmemiş.

Patates Ayakkabı kokusunu alır mı?

İnci sözlük gibi bir ortamda sadece bir arkadaş tam patatesi atarak yeteri kadar tatmin edici sonuç aldığını bildirmiş.
Gerçeklik payını bilmiyorum tabii ki..

Ama herkes tarafından kabul gören bir şey var ise patates ayakkabı kokusunu alır. Yöntemi deneyip bize de sonucu bildirebilirsiniz.

ayakkabı kokusu patates

Ayakkabı Kokusunu gidermek için karbonat

Fakat daha derinlere inince neler gördüm neler.. Aslında karbonat ayakkabı kokusunu gidermek için çok güzel bir araçmış.

Ayrıca karbonatın bir diğer güzelliği ise, yıpranmış eski ayakkabıları parlattığı yönünde, bunu denemedim bilmiyorum açıkcası ama kaynaklarda izlediğim videolara göre gayet etkili duruyor.

 Örnek yapılış videosuna kısa bir şekilde buradan bakabilirsiniz.

[youtubes]https://www.youtube.com/watch?v=CFmVKTgIViA[/youtubes]

Aslında ayak kokusu için Ayakkabı koku giderici Ayak koku giderici vs.  pudra ve çeşitli toz ve tozlar mevcut, fakat evde pratik ve hızlı bir şekilde yapılacak örnekleri sunmaya çalışıyorum.

 

Kokan Ayakkabı için ne yapmalı?

Kokan ayakkabı için en güzel çözüm 2 farklı ayakkabı kullanmaktır, çünkü 1 ayakkabının bakterilerden arınması 24 saati bulabilmektedir. Ve bu ayakkabınızın daha geç eskimesini de sağlayacaktır. Ayakkabı nasıl dezenfekte edilir diye aramaktansa bu en güzel çözüm olur.

 

 

 

  Evde Bacak İnceltme Hareketleri - Bacak Kiloları Nasıl Verilir?

Ayakkabı kokusunu gidermek için patates” için bir yorum

  1. Ben bunu denedim ve gerçekten sonuç aldım, denemekte tereddüt eden arkadaşlara tavsiye ederim patates iş görüyor gibi..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.