İlgisiz / Umursamaz erkeği yola getirmek

Merhaba sayın okurlar,

Uzun zamanlardan beri kadınların en büyük dertlerinden biridir umursamaz erkekler ya da kocalar, aslında umursamazlık erkeğin doğasında vardır birazcıkta. Kadınlar gibi olmaları beklenemez değil mi? Bu yüzden Umursamaz erkeği yola getirmek biraz zordur. Eski sevgiliyi geri kazanma yolları da aslında biraz buna benzer oluyor bu sebeple. Belki de bu umursamazlık değil de sadece içinde yaşadığı bazı problemlerden ibaret te olabilir, bu düşünceyi hiç bir zaman aklınızdan çıkarmayın.

 

İlgisiz erkek nasıl yola gelir?

Bir erkek (sevgiliniz ya da eşiniz olabilir) başta ilgiliydi de sonradan ilgisiz hale geldi ise aslında işiniz biraz zor, bu artık eski heyecanının kalmadığını gösterebilir sonuçta. Bazen bazı gerçekleri kabullenmekte gerekebiliyor. Bu sebeple bu heyecanı geri getirebilmek için hayatınızda köklü değişiklikler yapmanız da gerekecektir. Olaya biraz dışarıdaki bir göz gibi bakarak yaklaşmalısınız.

Öncelikle, bir erkek yoğun ilgiden sıkılabilir, kaçmak isteyebilir. Üstüne fazla düşüyorsanız eğer biraz arkadaşları ile ya da yalnız kalma isteği içerisinde olabilir. Bu sebeple arada bir ona zaman tanımayı denemelisiniz. Çok fazla şikayet etmemelisiniz. (İpleri tamamen de bırakın demiyoruz tabi)

Uzak kalmaya çalışan bir insana ısrarla yakınlaşmaya çalışmanız onu sizden daha fazla itecektir.

 

umursamaz erkek

Umursamaz erkeği etkileme ve yola getirme yolları

Yardım etmek

Belli etmeden, ona gündelik hayatında ufak yardımlarda bulunun, aranızdaki bağı güçlendirmek için sizin desteğinizi hissetmesi onun için yakınlaştırıcı bir unsur haline gelebilir.Stresten Uzak tutun

Evet, bir erkeğin hayatında zaten fazlası ile olan stres, sizin kattığınız stresler ile çekilmez hale gelebilir. Bu yüzden onu stres içine sokmak yerine bazen şunu bunu söylemeliyim diye aklınızdan geçirdiğiniz şeyleri aklınızın içinde tutmanız daha iyi olacaktır.

Fazla ilgi

Bu konuyu araştırdıysanız eğer muhtemelen her yerde bu konuyu görmüşsünüzdür “fazla ilgi erkeği boğar” Sürekli arayıp sorup, sürekli ilgi göstererek karşı ilgi beklemeyi bırakın daha az iletişim kurmak sizin açınızdan daha sağlıklı olacaktır. Çünkü erkek fazla ilgiden çabuk sıkılan bir canlıdır, her gün aynı şeyleri yapmaktan zamanla kaçınmaya başlayabilir.

Saygı

Her uzun ilişkinin temelinde saygı yatmaktadır, sevgililerin, eşlerin birbirine gösterdiği saygı ilişkiyi daha uzun ömürlü ve daha sık iletişim isteği kurmaya teşvik edici olmaktadır. Ağır sözler kullanmayın daha saygılı yaklaşın ve kendinizin de saygı göreceğiniz şekilde yaklaşım sergilemeye çalışın, filmlerdeki gibi erkeklerin kötü kıza ilgi duyduğu olayı tamamen uydurma. Ülkemizin erkekleri genellikle saygılı bir ilişkiyi tercih eder, siz kendinizi sakin tutabilirseniz karşınızdaki insan da sakin olabilir. Bu yüzden asla şikayetlenmeyin.

Eğlendiği bir şeye ortak olun

Umursamaz erkeği yola getirmek için genelde gidin erkeklerle maç izleyin vs. tavsiyelerinde bulunurlar, fakat bütün erkeklerin tek hoşlandığı şey futbol değildir, sevgilinizin, kocanızın en sevdiği şeyi siz bizden daha iyi biliyorsunuzdur, sevdiği bir şeylere ortak olmaya çalışın elinizden geldiğince. Bir yere mi gitmeyi seviyor beraber gidin, bir şeyler mi izlemeyi seviyor oturun beraber izleyin yorum yapın, oyun oymayı mı seviyor? siz de oyununa katılın oyunla ilgilendiğinizi gösterin vs. bu çoğaltılabilir.

Değişiklik

Belli etmeden kendinizde bazı değişiklikler yapın, bunlar genellikle fiziksel saç vb. olabilir ya da kişilik olarak hoşuna gitmeyen huylarınızı değiştirmeye çalışın, öncelikle düşünün bu karakterim sevdiğim kişiden daha önemli mi? Eğer önemli ise zaten uğraşmayın derim. :)

Umursamayan erkek sevmiyor mudur?

Bu yazıyı okuyarsanız büyük ihtimalle umursamayan ilgisiz bir sevgiliye sahipsiniz. Ve merak ettiğiniz soru sizi umursamadığı için acaba sizi sevmiyor mu? Bu insandan insana değişen bir özelliktir, öncelikle kendinizi sorgulayın, siz umursamadığınız birini seviyor olabilir misiniz? Bu bayanlarda genellikle net cevabı olabilen bir sorudur. Ama erkeklerin doğasında genellikle umursamamazlık olabiliyor. Eğer ki sizi umursamıyorsa bu sizi sevmediği anlamına gelmeyebilir. Öncelikle erkeğin karakterini sorgulamalısınız, herkese veya her şeye karşı umursamaz bir tavır sergileyen karaktere mi sahip yoksa, sadece size özel bir umursamamazlık mı hakim. Bir erkeğin doğasını anlayabilmeniz tabii ki çok zordur, ama onu en iyi tanıyan kişi yine sizsinizdir. Bu sorunun yanıtını aramaktan ziyade, üstte verilen öneriler ile size bağlanması için uğraşmalısınız. Erkek bazen gözü hiç bir şey görmez hale gelebiliyor. Varlığınızın farkındalığını oluşturmanız gerekmektedir. Bu sebeple, uzun uğraşlar sonucunda bunu başaramıyorsanız eğer, sevgi konusundaki bazı noktalar netleşebilir.


Diğer öneriler

Cinsel / Tensel vb. konulara girmeyeceğim çünkü bu kişiden kişiye değişeceği için ters tepebilir. Başkalarının bu konudaki düşüncelerine aldırış etmeyiniz.

Umursamaz erkeği yola getirmek konusunda ne yazık ki bu taşlı yollar öyle kolay bir şekilde geçilmiyor. Anlaşılacağı üzere kendinizden biraz tavizler vermek zorunda kalabilirsiniz. Aslında bu sebeple maddelerin hepsi birbirine çok benziyor, az laf çok iş. Ne kadar az konuşursak bu ilişki için o kadar sağlıklı olacaktır. Az konuşmaktan kastımız “Az şikayet” tabii ki. Ortada umursamazlık vs. yokmuş gibi davranmayı deneyin her şey normal gidiyormuş gibi davranın. Mutlaka bir şeyleri değiştirmeyi başaracaksınız!.

İyi günler dilerim.

 

 

 

 

 

 

 

 

İlgisiz / Umursamaz erkeği yola getirmek” için bir yorum

  1. Valla bir erkek umursamıyorsa umursamıyordur bunu değiştirmek çok zor herhalde, nedir bu umursamaz erkeklerden çektiğimiz bilmiyorum, kadınlar olarak çok mu şey bekliyoruz anlamıyorum ki..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.