Vajinaya İlk Giriş Nasıl Olmalı?

Kadın ya da erkek olarak ilk defa cinsel ilişkiye gireceksiniz, evlenince gerdek gecesi vb. olabilir ve korkularınız var. Vajinaya ilk giriş nasıl olmalı? Can acıtır mıyım? Ya da canım yanar mı? ne yapmam gerekir gibi bir sürü sorular soruluyordur. Bu endişeleri tartışmak için. ilk cinsel ilişki sırasında yapılacaklar listesi hazırlamaya çalışalım. İlk gece nasıl olmalı görelim.

vajinaya ilk giriş nasıl olmalı

Cinsel ilişki öncesi bilinmesi gerekenler

Cinsel ilişki öncesi bilinmesi gerekenler

İçinde cinsellik olan bir yaşama başlamak, bir kişinin yaşamında önemli bir dönüm noktası olabilir. Bu kararı verirken dikkate alınması gereken birçok faktör vardır. İlk kez seks yapma kararını verdikten sonra, bazı endişelerin veya endişelerinizin normal olduğunu düşünmek önemlidir. Cinsel olarak aktif olmayı düşünürken, öncelikle  farklı doğum kontrol yöntemleri konusunda kendinizi eğitmeli ve duygusal olarak da hazır olduğunuzdan emin olmalısınız.

Eğer ki korunmadan bir ilişki düşünüyorsanız, sonucundaki hastalık ya da hamilelik gibi durumlara hazırlıklı olmanız gerekmektedir.

Doğru kararı verdiğime emin miyim?

Seks inanılmaz derecede eğlenceli ve heyecan verici bir deneyim olabilir, ancak birçok sorumluluğu da beraberinde getirir. Cinsel olarak aktif olmaya karar vermeden önce, cinsellik konusunda eğitimli olmak önemlidir. Hamilelik ve cinsel yolla bulaşan hastalıkları ve bunları nasıl önleyebileceğinizi bilmek , cinselliğin en önemli adımıdır. Hamile kalmak, hamile bırakmak veya cinsel yolla bulaşan bir hastalığa yakalanmak ilk cinsel deneyim bile olsa mümkündür.

  Kadın Erkek Birleşme Anı

Sadece bir kere ilk kez seks yaptığınızı fark etmeniz önemlidir. Cinsel olarak birlikte olmak istediğiniz kişinin doğru kişi olup olmadığını kendinize sorun. Bekaretinizi kiminle paylaşacağınıza karar vermek büyük bir karardır ve hafife alınmamalıdır. TatlıPortal olarak doğru kararı verdiğinizden emin olmak için birisiyle seks yapmaya karar vermeden önce bunu düşünmeye teşvik ediyoruz.

Gelelim ilk seks deneyiminde yapılabileceklere.

Vajinaya İlk Giriş Nasıl Olmalı?

Öncelikle bilinmesi gereken, vajinaya ilk giriş yani ilk cinsel deneyimden bahsediyorsak burada eğer, sakin ve yavaş olmalıyız.

Bir çok insanın yaptığı hatalardan biri, penisini vajina girişinin yanlış yönüne sokmak bu da daha çok acı ve daha çok zorlanmaya sebep olmaktadır.

Erkekler İçinBunun için erkek olarak partnerinize doğru yönde itiyor musunuz diye sormanız gerekmektedir. Çünkü yanlış bir yöne doğru girmeye çalışırsanız önünüze duvardan başka bir şey çıkmayabilir.

Ayrıca ilk olduğu için her ne kadar ıslaklık yeterli gelebilse bile, sağlıklı çeşitli kayganlaştırıcı yağlar ile destek almanız daha faydalı olabilir.

Efendim olaya erkekler açısından bakarsak eğer, ilişki pozisyonları vb. durumlarına girmeden.

  • Nazik olun
  • Sabırlı olun
  • Sevgi dolu davranın
  • Küçük öpücükler ve sarılmalar ile eşlik edin.
  • Partnerinizi uyandırmak cinsel olarak hazır hale getirmek için uğraşın.
  • Hareketlerinizi yavaş yapın.
  • Unutmayın, karşı tarafı korkutmak işleri zorlaştırır.

İlk denemelerde olmuyorsa onu zorlamayın, herkes bir değildir. Bir dahaki sefere saklayın. İlk kerede olacak diye bir kural kaide yok sonucunda.

Kadınlar İçin

Kadınlar, bu tarz konularda en azından bekaret kaybetme konularında biraz korkak olabiliyorlar, aslında o kadar da büyütülecek bir şey olmadığını internette araştırarak öğrenmiş olabilirsiniz en azından.

Sizler de acı çekmek istemiyorsanız işleri zorlaştırmama yoluna gitmek daha doğru olacaktır.

  Kadınlar İlişkide Neden Bağırır?

Örneğin, kalçanızı biraz havaya kaldırarak giriş yolunu açmayı kolaylaştırmak buna örnek olabilir.

Penis içeri doğru itilirken bunu zorlayıcı faktörlerden kaçınılmalı ve rahat davranılmalıdır.  Kanama yani ilk gece kanaması gibi şeylerden korkmamalısınız.

Hatta ilk cinsel deneyim sırasında acı hissetmeme ihtimaliniz bile olabilir. Bazı kişilerde bu durumda görülebilmektedir.

Bekareti Kaybetmek Acıtıyor mu?

İlk cinsel deneyimde bekaretinizi kaybettiğiniz sırada, kimisi biraz acı çekebilir, kimisi tamamen zevk alabilir ve kimi kadınlarda her ikisini birden hissedebilir.

Bundan ziyade önemli olan sizin buna nasıl hazırlandığınız.

Kimi kadınlarda Kızlık zarı çok esnek iken, kimisinde çok deliklik kimisinde tam tersi olabilmektedir.

Kızlık zarı tipine, ve rahatlık durumunuza, vajinanın kayganlaştırılması vb. durumlara göre bu değişebilmektedir.

Nadir durumlarda, kızlık zarını açmak için tıbbi müdahale gerekebilmektedir.

İlk Cinsel Deneyim Nasıl Olmalı?

İlk cinsel deneyimde partnerlerin birbirini tamamen hazırlaması gerekmektedir, özellikle erkeğin ön sevişmeyi uzun tutarak kadını sulandırması ve ilişkiye hazırlaması gerekmektedir. Heyecanı üzerinizden atacak kadar bir süre beklemeniz sizler için daha sağlıklı olacaktır.

Hızlı davranmamalı ve acele etmemelisiniz. Bu bedenen bir zarardan korunmanızı da sağlayacaktır.

Çoğunlukla kaydırıcı ürünler kullanmanız tavsiye edilmektedir, bu bazı konularda zorlanmamayı sağlayacaktır.

Gerçekten hazır hissettiğinize emin olmanız gerekmektedir.

İlk cinsel ilişkide Hamile Kalınır mı? Olasılığı ve ihtimali nedir? Risk var mıdır? Riski nedir?

Evet ilk cinsel ilişkide hamile kalınır efendim, başka zamanlardaki cinsel ilişkilerden bir farkı yoktur. Adet dönemi, gibi dönemlerden biri değildir bu sonuçta, kadının yumurtaları gayette hazır ve doğurgan bir şekilde beklemektedir.

Aynı şekilde erkeğin de spermlerinde bir değişim söz konusu değildir. Bu sebeple ilk cinsel deneyimde de korunmak sizler için daha sağlıklı olacaktır.

ilk cinsel ilişkide hamile kalmamak için ne yapılmalı? Tabii ki korunma yöntemleri prezervatif vb. gibi çeşitli yöntemlerden biri kullanılmalı. İlk cinsel deneyimin diğer cinsel deneyimlerden bir farkı yoktur.

  Telefonda Sevişirken Söylenen Sözler

Penisin vajinaya uyumsuzluğu mümkün müdür?

Vajina gayet esnek bir organdır, penis çok büyük olmadığı sürece bu tür uygunsuzluklardan bahsetmek pek mümkün değildir. Fakat bazı kişilerde penis estetik olarak çok yamuk durabilmektedir. Bu konuda penisin durumuna göre değişiklikler de gösterebilir, fakat boyun küçüklüğü vb. durumlar bir sorun teşkil etmemektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.