Birini Sürekli Düşünmek Ve Engelleyememek

Birilerini düşünmek gayet doğal ve insani bir durumdur, fakat bu süreklilik kazandığında insan altında bir şeyler aramaya başlar, bir de üstüne birini sürekli düşünmek ve engelleyememek durumunda kalırsanız artık bunun normal bir şey olmadığını düşünmeye başlarsınız. Birini sürekli düşünmek ve engelleyememek ne anlama gelir? Hastalık mıdır? Telepati ile alakası var mıdır? Psikoloji ile bir alakası var mıdır bunları inceleyelim.

birini sürekli düşünmek ve engelleyememek

Birini Sürekli Düşünmek Ve Bunu Engelleyememek Ne Anlama Gelir?

Birini genelde sevdiğimiz, aşık olduğumuz için düşünürüz bu gayet doğal bir durumdur, aşk ile birlikte gelişen hormonal durumlar sonucunda zihinsel olarak pek aklınızdan çıkaramazsınız.

Birini sürekli düşünmenizin anlamı genelde bu kişiyi bilinç altınıza yerleştirmenizdir, bunu süreklilik haline getirdiğinizde ise dönüşü olmayan bir durum haline gelebiliyor.

Psikolojik, telepati veya kuantum olarak bu konu bir çok insanın ilgisini çekmektedir. Çünkü inanışa göre sürekli düşünme, düşünülen insanla olan bir bağı göstermektedir.

Tanımadığın Birini Sürekli Düşünmek

Genellikle tanımadığımız insanlara karşı kendimizi romantize ederiz (Hayalimizde romantik şekilde canlandırırız). 

Bizler, bizim için en ufak bir şey yapan, kim olduğunu bilmediğimiz herhangi biri hakkında ne kadar beyefendi ya da ne kadar kusursuz bir kişi gibi düşüncelere kapılabiliriz.

Tanımadığımız hakkında düşünmek bir fantazi dünyasıdır, çünkü kafamızda o kişiyi dilediğimiz gibi kurguladığımız için bize ulaşılması zor gelmektedir.

Dünya tarihinde merak hep cezbedici özellikleri ile birlikte gelmiştir, Çoğu durumda bu sağlıklı bir reaksiyondur.Sır ve gizem, üstüne çok az gördüğünüz bir kişi olunca bu kişiyi daha çok düşünecek merak uyandıracak kişi haline getirmektedir.

Birini Sürekli Düşünmenin Bilimsel Açıklaması

birini sürekli düşünmenin bilimsel açıklaması

Birileri hakkında anlık düşünmenin, o kişilerin sizi düşündüğü anlamına geldiğine dair kesin bir kanıt yoktur. Bu ne anlama gelir?

Düşüncelerimiz sadece kendi beyinlerimizdeki kimyasal reaksiyonlar ve nörotransmiter eylemleridir. Bu kendi kendine yeten bir süreçtir. Yani dışarı taşamaz sadece sizin vücudunuzda kalabilir, Düşünceler radyo sinyalleri gibi işlev görmez. Evrende yayılamazlar.

Elbette, birisini düşündüğünüzde, o kişinin de sizi düşünmesi mümkündür. Fakat bu tamamen rastlantısal olabilir veya aranızdaki bağ ile alakalı çalışan herhangi bir iletişim ağıyla hiçbir ilgisi olmayan bir nedenden dolayı gerçekleşebilirdi.

Örneğin, siz ve ben arkadaşız ve birlikte biraz zaman geçirdik ve sonra ayrıldık…

Belki de en azından kısa bir süreliğine de olsa, ikimizin de geçmiş zamanlarda bir şeyler yaşadığını düşünelim.

Fakat beynimiz düşündüğümüz gibi yüzlerce konu düşünmediği için bu odaklandığı konular tesadüf olamaya bilmektedir. Ve rastlantısal hale getirmektedir.

Yani… sorunuzun  cevabı şu olabilir… Hayır: fikrinizi telepatik ya da rüyada görmek bilimsel olarak eşit zamanlı bir gerçek taşımamaktadır.

  Böyle bir eylem, hepimizin bildiği gibi, hiçbir zaman var olduğu da kanıtlanamamış olan, telepatik ya da vahiy eyleminin bir alt kümesinin içinde yer alacaktır.

Ve dahası, sayısız deney ve çalışmalarda gerçekle uyuşmadığı gözükmektedir.

Peki Birini Sürekli Düşünmek Ve Engelleyememek aynı sınıfa mı girmektedir? Tabii ki bu farklı bir durumdur.

Birini Sürekli Düşünmek Ve Engelleyememek ve çözümü

Psikolojide birini sürekli düşünmek sınıflandırılmış bir rahatsızlık olarak düşünülebiliyor. Buna genellikle Obsesif Kompülsif Bozukluk denmektedir.

Ama eminim bir çoğunuzun bununla en ufak alakası yoktur. Düşünülen kişi yeni tanıştığınız biri de olabilir.

Eğer 21 günden fazla bir konu hakkında tekrar yapıyorsak, bilinçaltı zihnimiz o özel şeyi bir rutin olarak otomatik olarak çerçeveler.

Yaptığımıza çok mutlu olduğumuz bir şey yaparsak, arkadaşlarla dışarı çıkmak, youtube, facebook vb. de rastgele videolar izlersek, alt-bilinçli zihnimiz otomatik olarak bu aktiviteleri alışkanlık haline getirmeye çalışır.

Sonunda o şeylere bağımlı olabiliriz. Bize anında zevk verdikleri için tekrar tekrar yapmak istiyoruz. Bu, bu faaliyetlerden bir zevk kaynağı oluşturur. Bu bağımlılığı kaybetmek zor.

Aynı bağımlılık görüşmekten hoşnut olduğumuz kişiler için de geçerlidir. Onlara mesaj atmayı seviyoruz, onlarla konuşuyoruz, onlarla mutlu zaman geçiriyoruz, onlarla daha fazla zaman geçirmek istiyoruz.

Alt bilinçle sürekli bir mutluluk kaynağı olan bir bağlantı geliştiriyoruz.

Ve arzuyu engelleyen herhangi bir durum olduğunda, kendimizi çok kötü hissederiz, tekrar mutlu olabilmek için ne olursa olsun ona ihtiyacımız var hissine kapılırız.

Bazı kişiler bu gibi durumlarla baş edemiyor, o kişinin dikkatini çekiyor, kendi saygısını yitiriyor.

Bu sebeple Ne yazık ki bu konuda pek bir başarı sağlanamamaktadır.

Çözüm

Birisinin unutulmaması durumundaki çözüm, yukarıdaki gerçeği derinlemesine anlamaktır. Bu kişiyi düşünmeyi durdurmak ancak

bu kişi ile geçirilen zamanı azaltarak mümkün olabilecektir. Takıntılı düşüncelerden uzaklaşmanın yolu bilinç altımızı farklı şeyler ile doldurmaktan geçecektir.

Bu güzel dünyada, mutluluklarınız için başka şeylere bağlanmak zorunda mısınız?

Mutluluğu kendi içinizde aramayı deneyin.

İyi şanslar.

 

Kaynak / Source

Relations / Friendships

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.