Bir Kızın Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsın

Bir erkeğin sizden hoşlandığını anlamak biraz daha kolay iken bir kızın sizden hoşlandığını nasıl anlarsın bu bir karmaşa haline dönüşebiliyor.  Bir kızın senden hoşlandığını nasıl anlarsın bunu anlatmaya çalışacağız. Bu kişi hiç konuşmadığınız ya da tanımadığınız bir kız da olabilir tabii ki.

Biz de sizlere bunların belirtilerini gösterecek maddeler neler bunları gösterelim istedik. Biliyorsunuz ilişkiler konusunda yaptığımız araştırmalar ve görüşmeler sonucunda sizlere faydalı bilgiler sunmaya çalışıyoruz. :)

Bir kızın benden hoşlandığını nasıl anlarım bir türlü anlayamıyorum diyen sınıftan mısınız?  Bir kadının sizden hoşlandığını ya da hoşlanmadığını merak ediyorsanız eğer yazımıza geçelim.

bir kızın sizden hoşlandığını nasıl anlarsın

Bir kızın sizden hoşlandığını nasıl anlarsın?

Öncelikle Bir erkeğin sizden hoşlandığını nasıl anlarsın konusundan da erkekler için olan yazımıza olaşabilirsiniz.

Yolunuzu gözler, şakalarınıza güler ve etrafınızda heyecanlı bir şekilde hareket eder. Flört mü ediyor, arkadaş mı olmak istiyor yoksa sadece ilgisi mi olduğundan emin değilsiniz? Bir kıza aşık olunca, duyguların karşılıklı olup olmadığını bilmek istersiniz ya da meraktan dolayı sizi seviyor mu diye bilmek istersiniz, bir kızın sizi sevip sevmediğini anlatacak birkaç ilginç yol vardır. Üstteki gibi ekşi bir yüz ile karşılaşmak istemiyorsanız dikkat etmeniz gereken şeyler vardır. Bu testi sizler de geçeceksiniz.

Bunları kategorize edersek şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Vücut dili belirtileri
 • Flört etme hareketleri – işaretleri
 • İlginize karşılık vermek – ilginizi doğrudan söylemek

Vücut Dili Belirtileri

Vücut biz istemesekte karşı taraf ile ilgilendiğimizi gösteren belirtiler gösterebilir.

Vücudunun Duruşuna bakın Bir kızın sizi sevdiğini düşünüyorsanız, size doğru yönüne bakmalısınız. Bir kızın gövdesi açık bir şekilde size doğru dönükse, bu onun size odaklandığına emin olduğu anlamına gelir. Eğer kapalı bir vücut pozisyonuna sahipse, çapraz kollar veya bacakları varsa, yani yönü size dönük değilse sizinle konuşmaktan dolayı gergin olabilir veya ilgisiz olduğunu gösteren bir işaret olabilir.

 • Oturduğunda ayaklarını izleyin. Size yöneltilirse, sizinle ilgilendiği ve size daha yakın olmak istediği anlamına gelebilir.

Göz Teması Hesabı

Bir kız senden hoşlanıyorsa, bir kaç saniye boyunca bakışlarını sizde tutmaya ya da gözlerine onunla temas kurduğu ana bakmaya eğilimlidir. Bu işaretlerden biri seni sevdiğini ifade edebilir. Çabucak hızla çekerse, çoğunlukla gerçek niyetini ortaya çıkarmak için gergin veya hazır olmadığı anlamına gelir, ama yine de sizden hoşlanabilir.

 • Bir kız senden hoşlanırsa, göz bebekleri genişleyebilir, ancak bunun gözlemlenmesi zor olacaktır.
 • Kıza bakacak olursan ve aynı anda baktığını görürsen, bu senin senden hoşlandığı anlamına gelebilir.

Size dokunabilir ya da yaklaşmaya çalışabilir

Bir kız seni sevdiğinde, sana sık sık dokunmaya çalışabilir, zaten bu flört etmek için ince bir noktadır. Komik bir şey söylediğinizde kolunuza dokunabilir, “yanlışlıkla” omzunuza veya ellerinize dokunabilir.  Bir Kızın Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsın diye merak ediyorsan bunu bir yokla.

Durduk yere ellerini dizinize koyabilir.

 • Tüm kızlar rahatça dokunamamaktadır. Dokunmuyor diye sizden hoşlanmadığını düşünemezsiniz. Sizin dokunuşlarınıza nasıl karşılık verdiği bu durumda önemlidir.
 • Ayrıca yanağınıza yavaşça tokat atmak, omzunuza hafifçe vurmak gibi dokunmak için ufak gizli yollar deneyebilir.

Rastgele sarılmalar büyük belirtidir

Ayrılırken değil de durduk yere sizlere sarılan bir arkadaş, ya da kıza sahipseniz eğer bu zaten bariz belirtilerden biri olabilmektedir. Açıklamasını yapmaya lüzum yoktur.

Taklit Yöntemi denemeleri

Sizin yaptığınız hareketleri taklit etmeye çalışıyorsa bunu komiklik vb. gibi görüyorsa bunu da bir işaret olarak kabul edebilirsiniz.

Saçları ile Oynaması

Bilindiği gibi kim olursa olsun, Kadın, Erkek eğer ki karşınızdaki kişi saçları ile oynuyorsa bu heyecan belirtisidir ve bu kişinin sizden hoşlandığına dair önemli bir işaret olabilmektedir.

Yanınızda Rahatsa

Yanınızda rahatsa, şakalarınıza gülüyor, rahat tavırlar sergiliyor ve zaman zaman 1 snlik bakışlarını atarak kaçırıyorsa bu süreçte bu da önemli bir işaret olabilmektedir.

Flört Etme Hareketleri – İşaretleri

Şimdide vücut hareketlerinden ziyade kurulan diyaloglar ve kullanılan cümleler üzerinden bir yol izleyelim ve bakalım bu konuda neler varmış.

Çeşitli İltifatlar

Bir kız size görünüşünüz ile alakalı ya da kişiliğiniz ile alakalı iltifatlarda bulunuyorsa bu sizin bu özelliklerinizden hoşlandığı anlamına gelebilmektedir.

 • Örneğin: Vücudun çok gelişmiş, gözlerin çok derin bakıyor, gibi örneklendirilebilir.

Arkadaşlarının Tepkileri

Bir Kızın Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsın? Uzaktan arkadaşları ile yan yana iken arkadaşlarının size bakıp gülümsediğini fark ederseniz bu arkadaşlar ile bu konu hakkında konuşulmuş olabilir anlamına gelebilir.

 • Sizi gördükleri sırada aniden konuşmayı kesiyor ve alakasız davranıyorsalar bu da bir işaret olabilir.

Giyim Tarzı

Özellikle sizin göreceğiniz günlerde daha özel elbiseler giyiyorsa, makyajına vb. konulara dikkat ediyorsa bu size hoş görünmek için oluyor olabilir.

Sizinle konuşmak mazeret araması

Sosyal medyada bir şeyler mazeret ederek size yazması, ya da ders çıkışı, iş çıkışı gibi konulardan sonra size bir şeyler söylemeye çalışması

Sizin onu görmenizi sağlamaya çalıştığı için olabilir.

İlişki durumunuzu Merak ediyorsa

ilişki durumunuz ile alakalı sorular soruluyorsa eğer, bu sizinle ilgilendiğine dair bir işaret olabilmektedir.

Ayrıca çaktırmadan da öğrenmeye çalışabilir.

 • Örneğin: Kesin sen buraya kız arkadaşınla daha önce gelmişsindir.

Muhtaç Hissiyatı

Sizin yanınızda iken, sanki onun size ihtiyacı varmış, siz olmazsanız savunmasız kalacakmış gibi bir hissiyat oluşturarak sizinle çaktırmadan flört edebilir tabii ki.

Destekçi Yaklaşım – Yardım isteme

İhtiyacınız olduğu anlarsa sürekli yanınızda oluyorsa, size yardım etmeye çalışıyorsa, ihtiyacınız olan ufak tefek şeylerde size destek ya da maddi kolaylık sağlıyorsa, bu bir işaret olabilir..

Kendisinden zor yardımlar istemeyin sizi zor görerek kaçabilir.

Başkalarına Davranışları

Başkalarına karşı davranışlarını gözlemleyin, size de onlara davrandığı gibi mi davranıyor yoksa farklı bir yaklaşım sergiliyor mu inceleyin..

Bir Kızın size ilgi duymasını sağlama

Bir Kızın Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsın? İlginize her türlü karşılık veriliyorsa zaten çokta kurcalamaya gerek kalmadan teklifinizi yapabilirsiniz.

Ama bunun öncesinde, ilginizi boş bırakmayacağına dair testler yapılabilir.

Onun ilgisini çekmek için ona karşı farklı davranmaya başlayın.

Gülümsemek

Her daim her koşulda ona karşı güler yüzlü ve rahatlatıcı bir gülümseme ile yaklaşın, bu ilgisini size kaydırmasını sağlayabilir.

Konuşma yapmak

Ona olan ilginizi belli eden hafif konuşmalar yapmayı deneyin, eğer çok fazla geri tepmiyorsa buradan yürümeye devam edebilirsiniz sanırım.

Dikkatli Dinleyici Olun

Söylediklerini dikkatle dinleyin ve buna göre karşılıklar verin.

Ona Sevginizi İletin

“Bir arkadaşın olmayı gerçekten çok seviyorum ama arkadaştan daha fazlasını olmayı çok isterim” gibi bir şey söyleyerek ilgilendiğinizi bilmesini sağlayabilirsiniz.

Bu biraz korkutucu gelebilir ama en kesin çözümdür, arkadaşsanız eğer bunu riske atmamak için dikkatli olmalısınız.

Soru Sorun

Ne tür erkeklerden hoşlanıyorsun, bir erkekte aradığın özellikler nelerdir. vb. gibi sorular sorarak onunla alakalı bu tarz şeyleri merak ettiğinizi göstermeye çalışın, az buçuk anlaşılır sanırım.

Baskıdan Kaçının

En ufak baskı sizi kendisinden kaçıracaktır. Bu sebeple elinizden geldiğince baskı kurmadan yumuşak tavırlar ile yakınlık göstermeye çalışın.

Kızların Hoşlanma Belirtileri

Üstte yazılan belirtiler bazen yeterli gelmeyebilir, her zaman en büyük belirtiler sizin hissettikleriniz olacaktır.

Her kız aynı olacağı için lütfen arkadaşlık yakınlaşması ile bu tarz durumları karıştırmamaya çalışın.

Bir kızın sizden hoşlandığını nasıl anlarsın merak ediyorsan öncelikle bunu gözlemlemen gerekir.

Psikopat tavırlarla takıntılı hale getirmemek gerekir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.