Son Adet Tarihine Göre Cinsiyet Belirleme

Son adet tarihine göre cinsiyet belirleme genellikle belirli takvimler üzerinden hesaplanarak yapılan yöntemdir. Gelin bunun olup olamayacağını araştıralım.

Yumurtlama Hesaplama Cinsiyet Belirleme

Ovulasyon tarihine göre cinsiyet belirleme dediğimiz şey aslında cinsiyeti belirleyen faktörün ilk temeli erkek spermi olduğu için bize sadece cinsiyeti hesaplama durumu kalıyor, bunun için de paylaştığımız çeşitli verilerden yardım alabilirsiniz.

Bunları örneklersek eğer. Türk takvimine göre bebek cinsiyeti konumuz olabilir mesela. Bu takvimin diğer ismi de çin takvimidir.

Tabii ki bu gebe kaldıktan sonra hesaplanabilecek bir şeydir.

Yumurtlama döneminde ilişkiye girerek bebeğin cinsiyetini belirlemek istiyorsanız ne yazık ki bu sizin elinizde olabilecek bir şey değildir. Çünkü bebeğin cinsiyeti sperm ile belirlenir, bunlar X ve Y kromozomları denilen kromozomlar tarafından belirlenir, ve bu kromozomlar erkek spermi ile aktarılır.

Baskın gelen kromozom cinsiyetin belirlenmesindeki tek önemli faktördür, aslında yıllardır anadoluda kadına dayatılan bana erkek/kız evlat veremedi konusu tamamen erkek ile alâkalı bir konudur.

son adet tarihine göre cinsiyet belirleme

insanlarda 46 adet kromozom vardır, Erkek kromozomları XY iken kadın Kromozomları XX olarak ifade edilir. Y Kromozomu erkeklik genleri taşıdığı için bu genler erkek tarafından aktarılmaktadır. Son adet tarihine göre cinsiyet tahmini bu sebeple zorlaşmaktadır.

Gebelik tahmini için alternatif yöntemler

Gebe kalabilmek için çok fazla yöntem mevcut iken, gebe kalmadan önce bebeğin cinsiyetini belirlemek çokta mümkün değildir aslında, fakat üstte verdiğimiz takvim tarzında takvimleri baz alarak tarih hesabı yapılıp ilişkiye girilebilir, fakat bunların hiç biri güvenilir kaynaklar değildir tabii ki. Bir de hamilelik sonrasında tahmin vardır ki. Erkek bebek belirtileri konumuzdan takip ederek inceleyebilirsiniz.Hamilelikte cinsiyeti belirleyecek net bir şey yoktur, fakat öğrenmenin en net yöntemi ultrason gibi bilimsel yöntemlerdir.

İşin özü size takvim dışında bir tavsiyede bulunamayız çünkü cinsiyet belirlemek milyonlarca sperm hücresi içerisinde bir sperm hücresinin galibiyeti sonucu şans eseri bile oluşuyor olabilir sonuçta..

Eğer ki bunun kesin bir yöntemi bulunsaydı zaten bu hızlı bir şekilde yayılabilirdi emin olabilirsiniz.  Son Adet Tarihine Göre Cinsiyet Belirleme konusunda takvim bu şekildedir.

 

Okuduğunuz için teşekkürler.

Sağlıklı ve mutlu kalmanız dileği ile. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere efendim.

 

 

 

3 Comments
  1. Tuğba
    • Türkan
  2. Yıldız

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.