Sperm Kesesi Kaç Günde Dolar?

Sperm kesesi ya da diğer adı ile sperm torbası olarak bilinen torba, boşalmanın ardından kaç günde dolar, bu soru genellikle erkekler tarafından merak edilebilen bir soru oluyor. Sperm Deposu kaç günde dolar? Gelin buna cevap arayalım.

sperm kesesi kaç günde dolar

Sperm Torbası Kaç Günde Dolar?

Efendim, sperm kesesi denen şey ile ilgili öncelikle şunu anlatalım.

Sperm dediğimiz şey hücre olarak geçmektedir, aslında burada bahsedilen spermin çoğunluğunu oluşturan, Seminal bezlerin oluşturduğu semen denilen beyaz mukozal sıvıdır. Bunlar genelde depolanmaz ihtiyaç duyulduğu anda hızlıca üretilir, aynı tükrük gibi..

Ağızdaki tükrük gibi hızlı bir şekilde üretilebilir ve doldurulabilir durumdadır. İhtiyaç olduğu anda bu sıvı üretilecektir, fakat burada bilinmesi gereken şey sperm hücresi farklı bir şeydir ve bunun üretilmesi zaman almaktadır.

Burada bahsedilen sperm hücresi hamilelik için gereken hücrelerdir.

Her ne kadar anında üretim gerçekleşse de şöyle bir şey var tabii ki.

Tüm erkekler o doluluk hissini farkediyordur. Bu boşalma ya da ejakülasyon için bir depolama mekanizması vardır aslında, ve bu mekanizma sperm kesesi dediğiniz keseyi 3-5 gün içerisinde kişiye göre değişecek seviyelerde doldurabilir.

Fakat bu spermler genel olarak günde bir kaç boşalma için her zaman hazır vaziyette bulunabilmektedirler.

Sperm Hücresi Üretimi Kaç Gün Sürer?

Bundan farklı olarak sperm hücresinin tamamen doldurması ortalama 60 ila 75 gün arasında sürebilmektedir. Fakat bu cinselliğinize bir artı sağlamaz bunun etkisi genellikle doğurganlık ile alakalı bir durumdur.Bu sebeple sık sık boşalmak hamile bırakmaz diye bir durum yok hamile bırakabilir, fakat semen içerisinde daha az sperm hücresi kalacaktır.

Testisleriniz spermatogenezde sürekli yeni sperm üretiyor. Tam süreç yaklaşık 64 gün sürer .

Vücudunuz her gün taze sperm üretir ve sperm tedariğiniz en az 64 günde bir yenilenir . Bu, herhangi bir zamanda yeterli miktarda sperm temin edilmesini sağlar.

Öte yandan, daha sık olan ejakülasyonlar (boşalmalar) sperm sayınızı tek bir ejakülasyonda azaltabilir. Bu, partnerinizin hamile kalmasını engellemeye yardımcı olabilir, özellikle yumurtlamanın sona ermesine kadar cinsel ilişkiden uzak durmalısınız.

Siz ve eşiniz gebe kalmaya çalışıyorsanız, boşalmalar arasında birkaç gün beklemek, hamilelik şansınızı artırabilir.

En Sağlıklı Sperm Birikim Süresi Nedir?

Yurt dışında sperm bankaları sperm alacakları donörlerine en azından 36 saatlik bir boşalmama diyeti uygularlar, bu sürecin sonunda sperm bağışını kabul ederler.

Bu durumda 36 saatin sonunda çıkarılan dolmuş spermler veya döller doğurganlık için uygun sperm hücreleri olabilir diyebiliriz.

Siz de hücrelerinizin en diri olduğu dönemde sadece kadınlardan beklemeden hamilelik için kendinize düşen payları gerçekleştirmelisiniz ki bebek için sağlıklı bir adım atmış olun.

Meni Hamilelik ve gebelik dönemi için en önemli faktördür sonuçta..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.