Aşık Olduğumuzu Nasıl Anlarız?

Aşık olmak harika bir duygu.  Ama ne zaman aşık olduğumuzu nasıl anlarız? Aşağıda sayacağımız maddeler ile bir insana aşık olup olmadığını anlayabilirsin.

Aşık Olduğumuzu Nasıl Anlarız?

aşık olduğumuzu nasıl anlarız
aşık olduğumuzu nasıl anlarız

 

1. Ona bakmadan duramazsınız

Bunu biliyor musunuz? İkinizin de izlemek istediği gerçekten heyecan verici bir film var, ama aslında sadece sevdiğiniz kişiyi  izlemek için her zaman kafanızı çeviriyorsunuz. Muhtemelen bu, arkadaşınıza aşık olduğunuzu gösterebilir.

Bu fenomen ayrıca bilimsel olarak kanıtlanmıştır: Çalışmalar, iki kişinin birbirlerinin gözlerine uzun süre baktıklarında romantik duyguların ortaya çıktığını göstermiştir.

2. Onunla Zaman Geçirmek istiyorsun

Hoşlandığınız kişinin her aktivitenize katılmasına ve onu her zaman yanınızda olmasına izin vermek istersiniz.  Hafta sonu arkadaşlarla çıkmak yerine, onunla kanepede iki gün geçiriyor ve dizi izlemek dışında bir şey yapmıyor musunuz? Teşhis çok açık: aşıksın.

3. Onun Mutlu Olmasını istiyorsanız

Son zamanlarda “Sadece iyi olmanı istiyorum” veya “Üzgün ​​olmanı istemiyorum” gibi ifadeler söylüyorsanız, muhtemelen aşık olmak üzeresiniz , Çünkü özellikle bir ilişkinin başlangıcında, her şeyin mükemmel olmasını ve hoşlandığınız kişinin ya da sevgilinizin ya da eşinizin kendini rahat hissetmesini istersiniz.

4. Stresli Hissediyorsanız

Sevgi veya aşık olmak sadece  olumlu duygularla ilişkilendiriliyor olabilir.  Ancak bunun olumsuz etkileri ve sonuçları da olabilir.  Çünkü aşık olursanız hormon dengeniz bozulur.  Bu aşık olan kişilerin stresli ve normalden daha sabırsız hissetmelerini sağlayabilir. Aşk insanın içinde sadece mutluluk kırpıntıları oluşturmayabilir.

5. Sürekli yeni bir şeyler denemek istiyorsun.

Özellikle ilişkinin başlangıcında, karşı tarafa ilham vermek ve her seferinde onu şaşırtmak istiyorsunuz.  Bu aynı zamanda yeni bir şey denemek ve ufkunuzu genişletmek için de bir sebeptir. Bunun yanında daha önce denemediğiniz şeyleri denemek istiyorsanız eğer..? ilginç. acaba  bir şeyler mi değişiyor.

6. Daha fazla terlersiniz

Sevgi veya aşık olmak her zaman sadece mutluluk ile bağdaştırılmayacağı gibi her zaman romantik de değildir.  Strese ek olarak, başka semptomlar da ortaya çıkabilir.  Aslında, midenizdeki kelebekler sizi daha sık hasta edebilir veya daha fazla terletebilir.  İkincisi, başlangıçta her şey yeni olduğu için daha heyecanlı ve gerginsiniz. Bu da size başka başka yan etkiler ile geri dönebilir.7. Karşınızdaki insana merhamet duygusu ağır basıyorsa

Hoşlandığınız kişiye bir anne, baba gibi mi olmaya başladınız? onun mutlu olması için değil de ona bir şey olmaması için endişe duymaya mı başladınız? Bu ne kadar da bir hayat arkadaşı seçmişsiniz gibi gözüküyor değil mi?..

Ayrıca – Karşı tarafın sizden hoşlanıp hoşlanmadığını öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki konular size yardımcı olabilir.

Bir Kızın Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsın

Bir Erkeğin Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsın?

Tanımadığın Birinin Seni Sevdiğini Nasıl Anlarsın?

Bunlarında sizlere yardımcı olacağını düşünüyoruz.

Aşk içinde yaşayıp,  mutlu bir ömür sürmeniz dileği ile. Yorumlarınızı bekleriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.