Terk eden Erkek Psikolojisi Ve Ayrılık Sonrası Erkekler

Erkeklerin terk etmesi genelde tahmin edilemeyen bir durumdur, fakat gerçekleşmesi çok olası bir durumdur da, peki terkeden erkek psikolojisi nasıldır? Yani bir Erkek hangi psikoloji ile birini terk eder? Ya da Terk ederken hangi psikolojiye bürünür. Terk  eden erkek psikolojisi nasıldır hep beraber   irdeleyelim.

terk eden erkek psikolojisi

Terkeden Erkek Psikolojisi

Genelde terk eden erkeğin tek terk etme sebebi sevmediği olarak düşünülebilir, fakat erkek kadınların düşündüğünün aksine kendisinin yetersizliğini düşündüğünde bile terk edebilmektedir. Ayrılan erkek psikolojisi çok merak edilen bir sorudur.

Fakat bu terk etme sebebi tamamen sorumsuzluktan ibaret erkekler olabileceği gibi, sevdiği halde gurur meselesi yapabilen erkekler de olabilir.

Biten ilişki sonrası erkek  kadınlardan çok farklı olabileceği gibi, ilişki bitirme konusunda biraz kadınlara benzeye biliyor.

Hadi gelin bu erkeklerin ilişki içinde ve sonrasında terk etme meselesini inceleyelim. Erkekler Neden Terk Eder Merak ediyorsanız yazımızı detaylıca okuyabilirsiniz.

Terkeden erkek pişman olur mu?

Terk eden erkek pişman olur mu? Erkekler kadınlara göre ayrılık sonrası çok daha fazla pişmanlık yaşarlar, çünkü kadınlar

ayrılana kadar çok fazla düşünüp öyle karar verirken, erkekler çok ani bir şekilde ayrılık kararı verip daha sonrasında pişmanlık

yaşamaya başlarlar, hatta kimi erkekler yalnızlığı gördükçe birlikteliği özlemeye başlayarak pişmanlık duymaya başlayabilirler.  Bir Kızın Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsın

Öyle ki, kadınlar ayrılık sonrası ağlayıp sevgilisini unutmaya çalıştığı süreçte erkekler eğlenmeyi tercih eder, fakat kadın unuttuğu zaman bu sefer erkeği kafasına dank ettiği için pişmanlık ve üzüntüyü erkek yaşamaya başlar.

Terkeden Erkek Ne Zaman Geri Döner?

Terk eden erkek ne zaman geri döner? Bu erkeğin sizi ne sebeple terk ettiğine bağlıdır, eğer ki erkeğin hoşuna gitmeyen bir şey yaptıysanız bu geri dönme olayı imkansızlaşabilir ya da uzayabilir de.

Fakat erkek sebepsiz yere terk etti ise, bu genellikle sizi özlediği zamana bağlı olarak gerçekleşebilir.

Fakat bir erkek size hiç bir şey hissetmiyor ve duygusal boşluğunu doldurabilecek farklı bir insan mevcut ise geri dönüşü unutabilmeniz daha doğru olacaktır.

Terk Eden Erkeğe Nasıl Davranmalı?

Terk eden erkeğin peşine düşüp yalvarmak yapılabilecek hatalardan biri olabilir, zaten terk etme üstünlüğünü üzerinde hisseden erkek

üstüne bir de yalvarma gibi bir durum olduğunda kendini vazgeçilmez hissederek işi daha da zora sokabilir.

Bunun yerine verdiği gibi bir tepki vermek yerine siz de kısa cevaplar ile tamam diyerek iletişimi koparırsanız bir soru işareti oluşturabilirsiniz.

Sebepsiz terk eden erkek modeli ile karşı karşıyaysanız eğer, pek sevildiğinizi düşünmeniz sizin için daha sağlıklı olacaktır.

Yok eğer ki Terk Eden Erkeğe Geri Dönmek istemiyorsanız eğer, yukarıdaki tavsiyeyi boş verin. Canını yakmak istiyorsanız aynı yöntemi kullanarak cevaplar sunabilirsiniz.

Terk Eden Erkek Ne Zaman Pişman Olur?

Terk eden erkek genelde ayrılık sonrası hemen pişman olmaz, ama gerçekten çok seven bir erkek ile karşı karşıya iseniz bu genelde hemen pişmanlık ile sonuçlanabilir.

Fakat normal şartlarda bir erkek ayrılık sonrası bir süre bir boşluk içinde kalır ve ayrılığı neredeyse hiç düşünmez bile.

  Aşık Olduğumuzu Nasıl Anlarız?

Bu süreç içerisinde Erkek arkadaşları ile zaman geçirmek vb. gibi aktivitelere başvurur ve terkettiği kişiyi pek düşünmemeye çalışır, fakat bu zamanla kendisi ile baş başa kaldığında düşünme dönemine denk geldiğinde beraberinde pişmanlıkları da başlatır.

Giden Erkek Geri Döner mi? Terkeden Erkek Döner mi?

Bu Terk etmek, terk edilmek ile alâkalı bir durum değil aslında, çünkü seven insan terk edebilir, sevmeyen insan da terkedebilir.

Karşınızdaki insanın size karşı ne hissettiğine bağlıdır, eğer ki karşınızdaki insan siz olmadan bir hayat düşünmüyorsa eninde sonunda dönüp dolaşıp sizinle barışacaktır zaten.

Erkekler Nasıl Pişman Olur?

Erkekler genelde kaybettiklerini düşünerek ve yalnız kalarak pişman olur, erkek düz bir canlıdır, eğer ki hayatına başka birini aldı ise geçmişini çok fazla düşünmez.

Çünkü yalnızlığını paylaşacak birini bulduğu için fazla da ötesini düşünmez.

Fakat sevdiği insan ise terk ettiği kişi, bunun pişmanlığı çok daha fazla olur.

Yok o erkeği ben pişman edeyim diyorsanız eğer, bunu yapmanın en kolay yolu bir şekilde mutlu olup hayatınıza devam ettiğinizi göstermeniz olabilir tabii ki her insan için geçerli olan yöntem olabilir bu.

Terk Eden Erkek Ne Hisseder?

Terk eden erkek, sevgi durumuna göre tamamen hissiz de olabilir, hatırasını canlandıracak herhangi bir şey yok ise eğer bir çok detayı unutabilir bile.

Fakat unutulmaması gereken bir şey vardır. Erkekler aşk acısını kadınlara göre çok daha yoğun yaşarlar. Bilinenin aksine seven erkek sevdiği kişiyi aradan 10-20 sene geçse bile unutmadan acısını çekmeye devam eder.

 

Terk etme sebebi nedir bilemeyiz, eğer çok ciddi bir durum ise erkek büyük acıların içine düşebilir, fakat sevmeyen bir erkek ise ilk günler unutur, ilerisinde boş kaldığını hissettiği anlarda tekrar size yanaşmaya çalışabilir.

  İlgisiz / Umursamaz erkeği yola getirmek

Bu seven erkek değil, yalnız hisseden ve kendine farklı bir şeyler arayan erkek davranışıdır.

Terk eden Erkek Nasıl Geri Döner?

Arkadaşlar, eğer bir erkek sizi sevmiyor ise sizin ne yaptığınızın önemi yoktur bunu değiştiremezsiniz zaten, bu sebeple sizin öncelikle yapmanız gereken şeyler farklıdır.

Erkekler ciddi düşündüğü kıza nasıl davranır  Konumuzu inceleyerek ciddi düşündüğünüz erkeğin sizin hakkında ne düşündüğünü öğrenmeli.

Daha sonrasında ise sevdiğiniz ya da sizi terk eden kişi size karşı umursamaz ise,  ilgisiz erkeği yola getirmek  konumuzu inceleyerek ilgisiz erkekleri yola getirmelisiniz.

Terkedilmiş erkek psikolojisi

Bu psikoloji bambaşka bir kavramdır, terk edilen erkek ilk başta gayet umursamaz bir insan iken zamanla düşünmeye ve hatalarını anlamaya başlar, genelde kadınlar artık terk ettiği kişiyi unutmuşken terk edilmiş erkek psikolojisi yeni yeni canlanmış bir canlı gibi sonradan üzülmeye başlar..

Okuduğunuz için teşekkürler.

Terk eden Erkek Psikolojisi Ve Ayrılık Sonrası Erkekler” için bir yorum

  1. Kadın ya da erkek kim terkederse terketsin bana çok acımasız bir şey gibi geliyor, ve terk edilmek kadar acı bir şey yok ne yazık ki. Terkedilmek nedir önce terk edene yaşatarak göstermek lazım aslında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.