Kaybetme korkusu olan erkek nasıl davranır?

kaybetme korkusu

Merhaba dostlar, bugünkü konumuz Kaybetme korkusu olan erkek nasıl davranır? Ne yapmak gerekir? erkeklere kaybetme korkusu nasıl yaşatılır?

Genellikle bu tarz konuları erkek arkadaşlar ile toplanarak tartışıyoruz, sonrasında buraya yazarak bilgilendirme gereği duyabiliyorum. Erkeklerin doğası kadınlardan biraz farklı olduğu için genelde kadınlar bu tür konuları fazlası ile merak ediyor, bu yüzden elimizden geldiğince sitemiz üzerinden bu konularda erkek topluluğu olarak bilgilendirmeye çalışıyoruz.

Zaten bu fikirleri bir bayandan almanız gayet saçma olurdu, bu tarz soruları genelde kadın sitelerinde sorulup kadınların cevapladığını görüyorum, bu yapılan en büyük yanlışlardan biridir, kadınlar asla erkeğin doğasını anlayamazlar erkeklerin kadınların doğasını anlayamadığı gibi.

Hadi başlayalım..

Erkekler kaybetme korkusu yaşar mı?

Tabii ki erkeklerde her insan gibi kaybetme korkusu yaşar, hatta bazen karşısındaki kişiyi sevmesine bile gerek yoktur bu korku ve kaygıyı yaşamak için.

Genellikle ilişkinin veya evliliğin gidişatı erkeğin gözünde sizin bırakacağınız veya soğuyacağınız düşüncesi oluşmaya başlarsa kaybetme korkusu yaşayabilir, kendini yetersiz gördüğü zamanlarda da bu korkuyu yaşayabilir, bazen onun yetersizliğini gösterebileceğiniz en ufak bir kelime bile bu korkuyu tetiklemeye yetebilir.

Kadını kaybetmekten korkan erkek nasıl davranır? Kaybetme korkusu olan erkek nasıl davranır?

Erkek bir kadını kaybedeceğini hissetmeye başladığı zaman, içinde oluşan kaygı ile kadına daha fazla zaman ayırmaya, daha önce duymadığınız güzel sözler söylemeye başlayabilir.

Daha sahiplenici ve korumacı olarak, gözünüzün başkalarını görmemesini sağlamaya çalışır ve hatta kendi hem cinslerini size kötülemeye çalışır ki sizin için en iyi alternatifin o olduğunu düşünsün ister.  Uyuşturucu kullanan sevgili

Böylece kaybetme olasılığının biraz daha azalacağını düşünebilir. Sık sık sizi yoklamaya başlayabilir, ve size daha önce vermediği vaatler verebilir, ayrıca evli değilseniz eğer evlilik ile alâkalı konuşmaları bile gerçekleştirme ihtimali mevcut. Çabucak size sahip olma isteği de bununla beraber gelebilir tabii ki.

Bunun dışında maddeler halinde sayabilir isek şunlar da dahil edilebilir;

Kaybetme korkusu olan erkek nasıl davranır?

  • Kadının her istediğini yapmaya çalışabilir.
  • Tutulması zor vaatler verilebilir.
  • Kıskançlık, sahiplenici tavırlar daha yoğun olabilir
  • Kendisini olmadığı gibi gösterebilir.
  • Size çeşitli sürprizler yapmaya çalışabilir.
  • Kendisini diğer erkekler ile kıyaslayabilir, kendisinin daha iyi bir seçenek olduğunu göstermeye çalışabilir.
  • Tüm zamanını size ayırmaya çalışabilir.

Not: Bunlar kaybetme korkusunun farkındalığında olan bireyler tarafından gerçekleştirilir, bu korkunun farkında olmayanlar daha çok kaybettirici tavırlar sergileyebilir.

Erkeklere kaybetme korkusu nasıl yaşatılır?

Aslında bu sorulan soru cevabı zor verilecekler sınıfına girmekte, çünkü bu durum her erkekte farklılık gösterebilmektedir, kimisinde sizi kaybetme korkusu ile size daha çok yaklaşırken, kimi erkekte tam tersi sizden uzaklaşmasına sebep olabilir, bir erkeğe yaşatılabilecek en büyük kaybetme korkusu karşısındaki kadının kendisine hissiz ve her şeyi göze alabilecek bir şekilde davranması olabilir tabii ki.

Erkekte kaybetme korkusu yaratmak sanıldığı gibi biraz riskli bir iştir yani, çünkü erkekler doğası gereği bazı şeyleri çok geç anlar, kadınların tam aksine ayrılık sonrasında bile bazı şeylerin farkına varamaz, zaman geçtikçe ayrılık konusunda pişmanlık duyar, kadın zamanla unuturken erkeğin pişmanlığı ise zamanla artar ve ayrılığın üzerinden biraz zaman geçtikten sonra kafası dank etmeye başlar.

Bunu çokça görmüşsünüzdür..

Erkeğe kaybetme korkusunu bu ilişki için ümitlerinizin tükendiğini çokta cümlelere vurmadan gösterdiğiniz zamanlarda yaşatabilirsiniz..

Kaybetme korkusu olmayan sevgili ise bu durumların dışarısında kalan karmaşık bir konudur, bu konuda yapabileceğiniz çok ta bir şey yoktur aslında, bununla alâkalı olarak Umursamaz erkeği yola getirmek yazımızı incelemeniz sizin açınızdan daha güzel olacaktır.

  Bir Erkeğin Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsın?

Merak ettiğiniz meseleleri bizlere belirtin de erkekler olarak toplanıp çözümler bulmaya çalışalım değil mi.. :)

Kısaca erkek kaybedince değer anlar sözü gerçektir dostlar.

Erkeğin hatasını anlaması için sizlerinde çok fazla çaba sarfetmeniz gerekiyor yani, fakat bazı şeyleri riske atmadan.. Sevdiğinin değerini kaybedince anlamak çokta bir çözüm değildir aslında. Bir araya gelince yine eski haline dönme ihtimali de olabilir.

 

Erkek kaybedince ne yapar?

Bu da yine erkekten erkeğe değişen bir durumdur, erkek ağlar sızlar peşinizde koşar belki. Ama bu sadece kaybedince.

Erkeklerin büyük bir çoğunluğu kaybettikleri kişiye geri kavuşunca yine eski haline dönebiliyor, elbet test etmişsinizdir.

Erkek kaybettiğini ne zaman anlar işte o zaman değişime uğrar bazen, hem de kalıcı olarak.

Beni kaybettiğini nasıl anlar? diyorsunuz. O bakışlar bile yetiyor inanın, bazen bitti sözünden bile etkili bakışlar.

Kaybettikten sonra değerini anlamak, aşk acısını daha da artıran oluşumlardan biridir. Keşkeler çoğalır.

“Keşke” onu söylemeseydim dersiniz, keşke baştan başlasa her şey.

Kaybettikten sonra değer anlamak, kurumuş çiçeği canlandırmaya çalışmaya benzer.

Sağlıcakla kalın.

 

Kaybetme korkusu olan erkek nasıl davranır?” için 3 yorum

  1. Buradan da görebileceğimize göre kaybetme korkusu olan erkek her türlü şeyi yapmaya razı gelebilir yani, valla çokta süründürmemek gerek sonra vazgeçerse daha mı hoş olur sanki? Bu sefer biz kaybetme korkusu yaşamayalım kadınlar olarak.

  2. Valla ben her dediğini yapamam.Kaybetme korkum yok onda davar yeni tanıştk önceden bişe yaşamş.Açıkcası korkuyorum ben ilerde şiddet falan olur diye.

  3. Türkiye şartlarında kadınlarda kibir ve kapris Çok fazla.. Sanırsınız dünyada yalnızca Türkiye’de kadınlar kaldı başka bir yerde kadın yok. Bu işlerin bu duruma gelmesinde en büyük etken de yine Türk erkekleridir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.